Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Nesil Gençlikten Umutlu

Cumhurbaşkanı Erdoğan Yeni Nesil Gençlikten Umutlu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Uluslararası Münazara Turnuvası Ödül Töreni’ne katıldı. Törende konuşma yapan Erdoğan, gündeme dair açıklamalar yaptı. Konuşmasında gençlere yönelik umutlarından bahseden Erdoğan, düşüncelerini “Yeni nesilden umutluyum” şeklinde ifade etti.

GÜNDEM - 2017-05-07 22:47:56 Bu içerik 529 kez okundu.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı Uluslararası Münazara Turnuvası Ödül Töreni’nde konuşma gerçekleştirdi.

Erdoğan’ın konuşmalarından satır başları şöyle:

“Fikirlerin rahatça konuşulup tartışılmadığı yerde şiddet devreye girer. Bunun için biz düşünce ve ifade özgürlüğünü, başkalarının da aynı haklara saygı göstermeleri şartıyla sonuna kadar savunduk, destekledik. Son 14 yılda klavyelerin, tabelaların, harflerin, kelimelerin üzerindeki birçok yasağı biz kaldırdık. On yıllardır yazı ve fikir hayatımıza musallat olan tek tipçi, vesayetçi anlayış yerine farklılıkları zenginlik olarak gören, düşüncenin önünü açan bir bakış açısını biz ikame ettik”

Ödül töreninde açıklamalarına devam eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, ilgili turnuvanın dünya çapında bir üne kavuşması ile ilgili olarak yetkili kişilere teşekkürlerini sundu.

İFADE ÖZGÜRLÜĞÜ

İfade özgürlüğü ile ilgili de açıklamalar yapan Erdoğan, “İfade özgürlüğünü sadece kendi düşüncelerini ifade edilebilmesi olarak görenlerle elbette anlaşamadık. Çünkü biz insanı eşref-i mahlukat olarak gören medeniyetin mirasçılarıyız. Biz, yaradılanı severiz yaradandan ötürü diyen bu yaklaşımdan hareketle tüm insanlara saygı duyan bir anlayışa mensubuz. Böyle olduğu için de çoğulculuk ve özgürlükçülük konusunda en küçük bir sıkıntımız yok. Ülkemizin ve dünyanın her yerinde tüm farklı inanç, düşünce, meşrep gruplarıyla karşılıklı görüş alışverişimiz olmuştur” dedi.

Yeni nesilden beklentilerini dile getiren Erdoğan “Bize sorgusuz, sualsiz biat eden cahil bir gençlik değil, neye inandığını, neyi savunduğunu, neyin mücadelesini verdiğini bilen, bunun için gereken her türlü donanıma sahip bir gençlik lazım." ifadelerini dile getiren Erdoğan, "15 Temmuz gecesi gördük ki işte bu vasıflara sahip gençlik, gerektiğinde ülkesi ve milleti için, istiklali ve istikbali için gözünü kırpmadan canını dahi ortaya koyabilmektedir.” şeklinde açıklama yaptı.

Sende Yorumla...
DİĞER HABERLER