Demet Akalın'ın Azerbaycan Polemiği Ortalığı Birbirine Kattı!

Demet Akalın'ın Azerbaycan Polemiği Ortalığı Birbirine Kattı!

Demet Akalın, Marmaris'te çıkan yangına ilişkin Azerbaycan'la ilgili soru sorunca büyük tepki aldı. Azerbaycanlı sosyal medyada kullanıcıları Demet Akalın'a cevap verdi. Peki Demet Akalın neler söyledi? Ünlü şarkıcının özür dilemesi bekleniyor.

Sık sık paylaşım yapan şarkıcı Demet Akalın, genellikle yazım hataları ile gündeme geliyor. Tepki gösterdiği paylaşımların yanı sıra Türkçe'yi doğru kullanmamasına karşı tepki görmekte. Son zamanlarda ise yangın yerleriyle ilgili güncel yazılar yazıyor. Ülkemizin pek çok noktasında çıkan yangınlar için bazı ülkelerden yangın söndürücü uçaklar kiralanıyor. Tüm bunların yanı sıra Türkiye'ye çeşitli yardımlar yapmaya hazır olan ülkeler de bulunmakta. Fidan bağışı gibi çeşitli eylemlerde vatandaşlar tarafından organize ediliyor. Hal böyle iken sosyal medyada karışmış vaziyette. Demet Akalın'ın bir paylaşımında Azerbaycan'ı hedef alması ve soru yöneltmesi karışıklığa neden oldu. Azerbaycanlı kullanıcılar tepki gösterdi. Demet Akalın'ın yaptığı yazım hatası ve takındığı tavırdan ötürü özür dileyip dilemeyeceği ise merak konusu oldu.

Azerbaycan'a Rest Çekti!

Demet Akalın'ın yaptığı paylaşımda Azerbaycan'ın uçak gönderip göndermediğini sorması ancak bunu yaparken de ülkenin adını yanlış yazması olay oldu. Azerbaycan yerine "Azerbeycan" yazınca ülkenin vatandaşları "daha ülkenin adını doğru yazamıyorsun" diye tepki gösterdi. Söz konusu paylaşımından sonra pek çok Türk vatandaşı yorum attı. Kendisine karşı taraf olan ve yaptıklarını eleştirenlerin sayısı bir hayli fazlaydı.

azerbaycan.jpg

Türkçe'yi Yanlış Kullanıyor

Demet Akalın'ın yaptığı paylaşımların önemli bir kısmında anlatım bozukluğu, yanlış kelime kullanımı, eksik veya yanlış noktalama işareti gibi çeşitli dil anlatım hatalarına rastlanılıyor. Hal böyle olunca Türkiye'de oyuncuyla ilgili çeşitli espriler ve göndermeler de eksik kalmıyor.

Demet Akalın Özür Diledi mi?

Azerbaycan'a sitem edercesine sorduğu soru ve ülkenin ismini yanlış yazmasına karşın bir özür bekleniyor. Azerbaycanlı vatandaşların kendisinden özür beklediğini bilen Akalın, konuyla ilgili nasıl bir açıklama yapacak merak edildi. Azerbaycan'dan ve vatandaşlarından özür dilemesi durumunda ise konunun kapanacağı düşünülüyor.

Marmaris İçin Paylaştı

Öte yandan şarkıcı Demet Akalın'ın yaptığı paylaşımın temel nedeni Marmaris içindi. Marmaris'te çıkan yangından ötürü bu noktaya da bir yangın uçağı gelip gelmeyeceğini sordu. Ancak sorma şekli ve kullandığı kelimeler pek de hoş karşılanmadı. Kendisinin sürekli olarak magazin gündemine düşmesi bu sefer farklı bir olayla gerçekleşti. Türkiye'de pek çok yer neredeyse eş zamanlı olarak yanmaya başladı. Yapılan bu saldırıların sorumluları aranırken, bir yandan da yeni fidanlarla toprakların tekrar doğa ile bütünleşmesi sağlanacak. Yangınların engellenmesi adına pek çok kişi ormanlarda nöbet tutuyor. Geçtiğimiz günlerde başlayan yangın zincirlerine bir yenisinin daha eklenmemesi için tüm çalışmalar sürüyor. Yetkililer ve halk birlikte hareket ederek sorunu çözmeye çalışıyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler