Başbakan Yıldırım'dan Kuzey Irak Yönetimi'ne "Vazgeçin" Mesajı

Başbakan Yıldırım, Kuzey Irak’ta gerçekleşmesi planlanan referandum ile ilgili flaş bir açıklama yaparak “Bir akıl tutulması yaşanırsa Türkiye'nin atacağı adımlar bellidir, bunun bilinmesi lazım.” şeklinde konuşarak Kuzey Irak yönetimini uyardı.

Başbakan Yıldırım'dan Kuzey Irak Yönetimi'ne
Başbakan Yıldırım'dan Kuzey Irak Yönetimi'ne Orkun
Bu içerik 125 kez okundu.

 

Uzun süredir gündemde olan Kuzey Irak’ta gerçekleşmesi planlanan referandum ile ilgili olarak siyasetçiler açıklamalarına devam ediyor.Bugün Cuma namazı sonrasında basın mensuplarına demeç veren Başbakan Binali Yıldırım, yaptığı açıklamalarla Kuzey Irak Bölgesel Yönetimine karşı tavırlarının değişmediğini ortaya koydu.

"BU YANLIŞTAN DÖNÜN"

Referandumdan vazgeçmeleri konusunda çağrı yapan Başbakan Yıldırım “Dünyanın birçok ülkesi bu işe karşı. Dolayısıyla Irak Merkezi Hükümeti de meclis kararıyla bu kararı tanımayacağını ilan etti. Kerkük Valisini görevden aldılar. Türkiye olarak biz burada sayın Barzani'ye çağrı yapıyoruz. Hala vakit varken bu yanlıştan dönün.” diyerek Barzani’ye karşı uyarılarını dile getirdi.

Suriye’de iç savaşın devam ettiğini vurgulayan Başbakan Yıldırım sözlerine şöyle devam etti:

“10 gün içerisinde Kuzey Irak bölgesel yönetimine çağrımızı ifade ediyoruz. Gelin bu sevdadan vazgeçin. Bir akıl tutulması yaşanırsa Türkiye'nin atacağı adımlar bellidir, bunun bilinmesi lazım.”

barzani binali yıldırım referandum kuzey ırak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı!
21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı!
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın