Ensesinde 4 Kilogramlık Kitle ile 50 Yıl Yaşadıktan Sonra Ameliyat Oldu

Samsun’da meydana gelen bir cerrahi operasyon ile 82 yaşında olan vatandaşın ense bölgesinden bir bölüm alındı. Yaşar C. isimli vatandaş, ameliyattan sonra “Adeta hafifledim. Üzerinde yara çıkana kadar beni rahatsız etmiyordu.” diye konuştu.

Ensesinde 4 Kilogramlık Kitle ile 50 Yıl Yaşadıktan Sonra Ameliyat Oldu
Ensesinde 4 Kilogramlık Kitle ile 50 Yıl Yaşadıktan Sonra Ameliyat Oldu Orkun
Bu içerik 142 kez okundu.

 

Kafasının ense bölgesinde yaklaşık 50 yıldır kitle taşıyan Yaşar C.isimli bir kişi kitlenin üzerinde yara çıkmaya başlayınca rahatsız olmaya başladı. Yara çıkana kadar hiçbir şekilde doktora gitmeyen hasta, daha sonra hastaneye başvurdu. Yapılan operasyon sonucunda ensesindeki 4 kilogram ağırlığındaki kitle başarıyla alındı.

AMELİYAT KARARI VERİLDİ

Hastanede yapılan incelemeler sonucunda ensede bulunan kitlenin alınması gerektiğine karar verildi. Kararı veren Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Salih Zeki Pişkin, kitlenin tam olarak 3580 gram olduğunu belirterek ameliyatın yapılması gerektiğini belirtti.

"YİNE DE HASTANEYE GELMEYECEKTİ"

Gerçekleştirilen operasyon ile kitle alındı. Ameliyattan sonra Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Salih Zeki Pişkin “Üzerinde yara oluşmasa yine de hastaneye gelinmeyecekti. Hastamız bunu dert etmemiş zira kalp ve parkinson gibi başka sorunlarla uğraşmak durumda kalmış. Yapılan operasyon ile bir nevi ağırlıktan kurtulmuş oldu” diyerek ameliyatın başarı ile gerçekleştiğine dair bilgi verdi.

Ensesinden yaklaşık 4 kilogramlık kitle alınan vatandaş ise “Adeta hafifledim. Üzerinde yara çıkana kadar beni rahatsız etmiyordu. 50 yılı aşkın benimle beraberdi, artık ayrıyız. 50 yıllık birlikteliğimizi sonlandırdık” diyerek şakayla karışık bir açıklama yaptı.

ense kitle ameliyat
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı!
21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı!
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın