MHP'de Sular Durulmuyor: Afyonkarahisar'da 300 Kişi Partiden İstifa Etti

MHP’de bir istifa şoku daha yaşandı. Afyonkarahisar’da aralarında eski bakan, milletvekili ve belediye başkanlarının da bulunduğu 300 kişilik bir ekip Milliyetçi Hareket Partisi’nden istifa ettiğini açıklayarak Meral Akşener’e destek vereceklerini söyledi.

MHP'de Sular Durulmuyor: Afyonkarahisar'da 300 Kişi Partiden İstifa Etti
MHP'de Sular Durulmuyor: Afyonkarahisar'da 300 Kişi Partiden İstifa Etti Orkun
Bu içerik 239 kez okundu.

 

Milliyetçi Hareket Partisi’nde kriz yaşanmaya devam ediyor.Geçtiğimiz günlerde  de benzer bir istifa yaşayan parti, bir darbeyi de Afyonkarahisar’dan aldı. Aralarında eski milletevekili, bakan ve belediye başkanlarının da bulunduğu 300 kişilik MHP’liler, Merak Akşener’in kuracağı partiye destek vereceklerini ifade ederek partiden ayrılma kararı aldı.

ESKİ İL BAŞKANI ALPER YAĞCI AÇIKLAMA YAPTI

MHP Eski İl Başkanı Alper Yağcı, 300 kişilik ekip adına konuşma yaparak “Türk milliyetçilerinin parlamenter sistemden yana tavır ortaya koyarak referandum sürecinde vermiş olduğu demokrasi mücadelesi milletimiz tarafından takdirle karşılanmıştır. Bu sebeple yeni bir oluşumu milletimiz istemiş ve yeni partiyi milletimiz kurma arzusu içine girmiştir.” diyerek Milliyetçi Hareket Partisi kapsamında hayatlarını Türk – İslam davasına adamış kişiler olarak üzüntülü olduklarını ifade etti.

PARTİDEN AYRILMA NEDENİ 

Ayrılma gerekçelerini de açıklayan Yağcı, Meral Akşener’in kuracağı parti ile ilgili olarak “Doğru olduğuna inancımız tam olarak Sayın Meral Akşener liderliğinde kurulacak yeni partiye katılmak üzere MHP'den istifa ediyoruz” dedi.

Partiden istifa edenler arasında bulunan Eski Bayındırlık ve İskan Bakanı olan Abdülkadir Akcan da Yağcı’nın açıklamalarından sonra birkaç ekleme yaptı.

"HİÇKİMSE BİZİM ÜLKÜCÜLÜĞÜMÜZÜ YARGILAYAMAZ"

Akcan, açıklamalarında bugüne kadar destekledikleri Milliyetçi Hareket Partisi’nin demokratik bir şekilde yönetilmediğinin altını çizerek “MHP'de son dönemlerde bunu göremediğimizden ve önümüzün kesilmesinden dolayı yeni bir arayış içerisine girmek zorunda kaldık. Hepimiz ülkücüyüz, milliyetçiyiz. Hiçkimse bizim ülkücülüğümüzü yargılayamaz, tartamaz.” dedi.

mhp milliyetçi hareket partisi meral akşener devlet bahçeli afyonkarahisar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı!
21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı!
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın