Yararlı Bakteriler Vücudu Birçok Hastalıktan Koruyor

Sağlıklı bir bünye için açıklamalarda bulunan Diyetisyen Fadime Özgök Şenses, insan vücudunda zararlı ve yararlı olmak üzere birçok bakteri bulunduğunu ve bunların sağlıklı için olanlarının çoğaltılması gerektiğini ifade etti.

Yararlı Bakteriler Vücudu Birçok Hastalıktan Koruyor
Yararlı Bakteriler Vücudu Birçok Hastalıktan Koruyor Orkun
Bu içerik 259 kez okundu.

 

İnsanda zararlı olduğu gibi yararlı bakterilerin de bulunduğunu ifade eden Diyetisyen Fadime Özgök Şenses “Günümüzde bağırsakların sağlıksız olması artık sadece kabızlık değil birçok hastalığın habercisi olduğu araştırmalarla ortaya konulmaya başlanmıştır.Bağırsaklarımız salgıladığı birçok hormon ve enzimlerle kendi kendini yönetebilen bir organ olarak kabul görmeye başlandı. Bu nedenle bağırsaklarımızı sağlıklı tutmak için yararlı bakteri sayısını arttırmak gerekiyor” dedi.

BİRÇOK HASTALIĞIN ÖNÜNE GEÇİYOR

Açıklamalarına devam eden Şenses, bağırsakların sağlıklı olmasının birçok önemli hastalığı da engelleyebileceğini belirterek “Bağışıklık sisteminden deri hastalıklarına, insülin direncine, kolon kanserine, özellikle çocuklarda astımdan alerjik reaksiyonlara kadar birçok hastalığın temelinde bağırsaklarda yatan bozukluklar olduğu ortaya konmaya başlanmıştır. Özellikle araştırmalar obezite, insülin direnci, karaciğer yağlanması gibi sağlık sorunlarının bağırsak sağlığıyla ilgili olduğunu ortaya koymaya başlamıştır. Bu yüzden bu gibi sağlık problemleri olanların mutlaka diyetlerini probiyotik ve prebiyotik açısından zenginleştirmeleri önerilmektedir. Biz uzmanlar olarak 'mutlaka posalı beslenin' önerisini yapmamızın temelinde bağırsak sağlığı var” dedi.

bakteri yararlı bakteriler sağlıklı yaşam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı!
21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı!
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın