Erzurumlu Çitos Efe Hakkında Bakanlık Harekete Geçti

Televizyona çıktığı bir program sayesinde ünlenen ve bu ünü sosyal medyada gittikçe büyüyen ‘Çitos Efe’ olarak bilinen Efecan K. hakkında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı bir karar aldı.

Erzurumlu Çitos Efe Hakkında Bakanlık Harekete Geçti
Erzurumlu Çitos Efe Hakkında Bakanlık Harekete Geçti Orkun
Bu içerik 192 kez okundu.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından alınan karar ile ekrana çıkıp ünlü olan çocukların aileleri ile temasa geçilerek gerekli önlemler alınacak.Çocuklara psikolojik danışmanlık hizmeti verileceği gibi, çocukların ve ailelelerinin ekonomik bakımdan sömürülmesi engellenecek.

AİLE UYARILDI

Çitos Efe’nin ailesi ile görüştükleri belirtilen Bakanlık yetkilileri, aileyi Efe’nin kilolarından dolayı uyardığı belirtildi. Efecan’ın zeki bir çocuk olduğunu ifade eden Çocuk ve Ergen Psikiyatri Uzmanı Doktor Yelda Tan “Efecan medyanın üzerine atlayabileceği bir çocuk ama çok dikkatli olmak gerek. Bu çocuk bir ya da iki programda yer alabilir ama sürekli hale gelirse çocukta narsizm gibi kişilik bozukluğu oluşabilir. İlgiye bağımlı hale gelebilir. Efecan’dan yola çıkarak tüm çocuklar için konuşuyorum. Aile Bakanlığı’nın bu konuda devreye girmesi ve destek verecek olması çok yerinde olmuş. Çocuk neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilemez. Onu yönlendirecek olan ailedir. Ailenin bilgilendirilecek olması da çok doğru” dedi.

çitos efe aile ve sosyal politikalar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı!
21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı!
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın