TOKİ Projeleri İle Anadolu'da Tersine Göç Başladı

TOKİ Başkanı Turan, yaptığı açıklamalarda Toplu Konut İdareleri’nin yaptığı projeler ile birlikte Anadolu’daki göçlerin istenen şekilde gerçekleştiğini belirterek “Bu bölgeler yeni istihdam alanı oluşturacak. Vatandaşlarımızın barınma ve iş sorunu çözülecek” dedi.

TOKİ Projeleri İle Anadolu'da Tersine Göç Başladı
TOKİ Projeleri İle Anadolu'da Tersine Göç Başladı Orkun
Bu içerik 279 kez okundu.

 

Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlığı’na bağlı TOKİ’nin yaptığı projelerin Anadolu’daki göçlerde değişiklik yarattığını ifade eden TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan, “Bu istihdam alanlarının oluşması ile büyükşehirlere göçün önüne geçiliyor.Örneğin; Karaman Organize Sanayi Bölgesi’nde çalışan alt gelir gurubundaki vatandaşlarımız, kira öder gibi ev sahibi olacaklar. Önümüzdeki 3-4 yıl içerisinde bu alan 15-20 bin nüfusun yaşayacağı yeni bir Karaman merkezi olacak. Bu bölge yeni bir istihdam alanı oluşturacak. Böylelikle vatandaşlarımızın hem barınma hem de iş sorunu çözülecek” dedi.

2023 SENESİNE KADAR BİRÇOK İLDE ARTIŞ BEKLENİYOR

Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan veriler doğrultusunda 2023 senesine varıldığında yaklaşık olarak 45 şehirde nüfus artışı olacağı belirtilmişti. Nüfus artışı beklenen illerden Şırnak, Kocaeli, Antalya ve Diyarbakır’ın bulunmasının umut verici olduğu belirtiliyor. Bu illerde artacak nüfus ile ilgili olarak da konuşan Turan “Bu talebi karşılamak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Şu ana kadar Doğu ve Güneydoğu’da 126 bin 788 konutu tamamlayıp vatandaşlarımıza teslim ettik. Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde şu anda devam eden 17 bin 574 konut ile toplam 144 bin 362 konut rakamına ulaşacağız” dedi.

toki anadolu göç
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı!
21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı!
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın