TESPAM'dan Referanduma Hazırlanan IKBY'ye Sert Uyarı!

Irak Kürdistan Bölgesel Yönetimi’ne Türkiye Enerji Stratejileri ve Politikaları Araştırma Merkezi tarafından uyarı yapıldı. Yapılan uyarıda “Türkiye ile ortak çıkarlar dikkate alınarak gözden geçirilmelidir.” denildi.

TESPAM'dan Referanduma Hazırlanan IKBY'ye Sert Uyarı!
TESPAM'dan Referanduma Hazırlanan IKBY'ye Sert Uyarı! Orkun
Bu içerik 227 kez okundu.

 

Türkiye Enerji Stratejileri ve Politikaları Araştırma Merkezi (TESPAM) Başkanı Oğuzhan Akyener tarafından yapılan uyarı açıklamasında şu sözler sarfedildi:

“IKBY’nin ayakta kalabilmesi için en büyük gelir kaleminin petrol satışları olduğu ve bunun da önemli kısmının Türkiye üzerinden gerçekleştirildiği dikkate alınırsa, mevcut durumda bölgede hayatın devam ettirilebilmesi için söz konusu ticaret gereklidir.Dolayısıyla bölgesel dinamiklerden onay alamayan IKBY'nin 25 Eylül'de referanduma gitme kararı, Türkiye ile ortak çıkarlar dikkate alınarak gözden geçirilmelidir. Aksi takdirde enerji kozuna başvurulması doğal bir süreç haline gelir.”

"GEREKLİ OLAN TEKNOLOJİ BULUNMUYOR"

Akyener tarafından Anadolu Ajansı’na yapılan açıklamada “Başkent Erbil'de bile günün uzun bir bölümünde şehir elektrik şebekesi çalışmadığı için insanlar jeneratörlerle ihtiyaçlarını karşılayabiliyor. Çok güvenilen petrol ve doğalgaz kaynaklarının geliştirilmesi için bile yurtdışına muhtaç olan bölgede insani ihtiyaçların karşılanması için gerekli olan teknoloji bulunmuyor” denildi.

tespam referandum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın!
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın!
Cinsel Organını Dambıl ile Güçlendireyim Dedi: Sonuç Skandal!
Cinsel Organını Dambıl ile Güçlendireyim Dedi: Sonuç Skandal!