Başbakan Yıldırım'dan Afrin ve İdlib Yorumu: "Operasyon Davul Zurnayla Yapılmaz"

Başbakan Yıldırım, Vietnam’dan dönüşünde basın mensuplarının sorularına cevap verdi. Yıldırım Afrin ile İdlib operasyonu ile ilgili olarak “Bir yere operasyon davul zurnayla yapılmaz.” dedi.

Başbakan Yıldırım'dan Afrin ve İdlib Yorumu:
Başbakan Yıldırım'dan Afrin ve İdlib Yorumu: Orkun
Bu içerik 206 kez okundu.

Başbakan Binali Yıldırım, Vietnam’dan dönüşü esnasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı.Başbakan Yıldırım, Cumhuriyet Halk Partisi Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun atletli fotoğrafı ile ilgili olarak “Atlet işinde de atletik olduğunu gördük. Adaleti de iyice ucuzlattık, adaletle atletin ne ilgisi var” dedi.

Başbakan Yıldırım, Suriye ile alakalı olarak operasyon konusunda şunları kaydetti:

"FIRAT KALKANINI BAŞLATTIK"

“Operasyon meselesi şudur. Türkiye’nin Suriye ile 911 kilometre sınırı var. En uzun sınırımız. 350 km Irak’la var. Buralardan bize çok terör tehdidi var. Hem DEAŞ ile hem de PKK ile mücadeleden kaynaklı, rejimin oradaki operasyonlarından kaynaklı, ülkemiz üzerinde baskı var, mülteciler var. Terör grupları var. Bunu hatırlayın, niye Fırat Kalkanı’nı başlattık. Burnumuzun dibinde, Kilis’te Gaziantep’te roket atmaya başladılar. Onun üzerine güvenli alan oluşturmak üzere Fırat kalkanını başlattık. Sınırlarımız boyunca her yer için mümkündür. Durup dururken bir yere saldıracak değiliz, ancak şartlar gerektirirse, can ve mal emniyeti tehdit altında olursa, hükümranlık haklarımıza zarar veren gelişme olursa misliyle karşılık veririz. Detaylar uygulamayla ilgilidir. Bir yere operasyon davulla zurnayla yapılmaz. Taktik hazırlığı ve planlama süreci olur. Şartların oluşması olur. Uluslararası istişareleri olur. Başka ülkenin topraklarına girmenin uluslararası, istişareleri, hukuki zemini olması ve meşru mazeretinin olması lazım.”

binali yıldırım başbakan vietnam
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı!
21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı!
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın