Rusya'dan Önemli İran Açıklası

Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov Bolivya Dışişleri Bakanı Fernando Huanacuni ile Moskova'da gerçekleştirdiği görüşmenin ardından İran'la ilgili önemli önemli açıklamalarda bulundu.

Rusya'dan Önemli İran Açıklası
Rusya'dan Önemli İran Açıklası admin
Bu içerik 297 kez okundu.

Bolivya Dışişleri Bakanı Fernando Huanacuni ile Moskova'da görüşme yapan Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov, basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Sergey Lavrov, "İran’ın nükleer anlaşmadan çekilmemesini umuyoruz.ABD’nin de anlaşma kapsamındaki sorumluluklarına sadık kalmasını bekliyoruz" ifadelerini kullandı.

İran'nın nükleer anlaşma kurallarını ihlal emesi durumda Rusya'nın anlaşmadan çekileceğini dile getiren  Sergey Lavrov, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani'nin, anlaşma şartlarına uygun davranmasını umduklarını kaydettti.


Nükleer anlaşmanın hassas bir konu olduğunu ve ABD'nin anlaşma şartları çerçevesinde hareket etmesi gerektiğini belirten Lavrov, "ABD’nin yaptırımları, nükleer anlaşmada oluşan dengelere zarar verebilir. Özellikle çok geniş bir coğrafyayı ilgilendiren böyle bir anlaşmada yaptırım gibi kışkırtıcı davranışlardan kaçınmak gerekiyor." ifadelerini kullandı.

ABD ve Kuzey Kore arasında yaşanan gerginliğe de değinen Lavrov, “Bu gelişmeyi olumlu karşılamakla beraber, tarafların artık sakinleştiğini düşünmek istiyoruz.” diyerek iki ülke arasındaki gerginliğin yumuşadığına dikkat çekti.

Lavrov iran rusya nükleer anlaşma
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı!
21. dönem POMEM başvuru kriterleri açıklandı!
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın