Japonya'da gündem: Gençler neden seks yapmaktan kaçınıyor?

İngiltere'nin yüksek tirajlı gazetelerinden The Independent'ın haberine göre, 18-34 yaş arası Japonların yüzde 43’ü daha önce hiç seks yapmadıklarını itiraf etti. Gençlerin sekse bu denli soğuk bakması Japonya'nın nüfus artışının önüne geçtiği belirtilirken Japon politikacıların bu durumdan kaygılı olduğu kaydedildi.

Japonya'da gündem: Gençler neden seks yapmaktan kaçınıyor?
Japonya'da gündem: Gençler neden seks yapmaktan kaçınıyor? Kerem Çelik
Bu içerik 560 kez okundu.

İngiltere'nin yüksek tirajlı gazetelerinden The Independent'ın haberine göre, 18-34 yaş arası Japonların yüzde 43’ü daha önce hiç seks yapmadıklarını itiraf etti.Gençlerin sekse bu denli soğuk bakması Japonya'nın nüfus artışının önüne geçtiği belirtilirken Japon politikacıların bu durumdan kaygılı olduğu kaydedildi.

Haberde, Japon Ulusal Nüfus Enstitüsü ve Sosyal Güvenlik Araştırma Merkezi, 127 milyonu aşan ülke nüfusunun 2065 yılına olası bir doğa üstü olay olmaması durumunda yaklaşık 40 milyon azalacağını tahmin ediyor.

Sağlık, İşçi ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın kayıtlarına göre; 2016 yılında ilk kez yeni doğanların sayısı 1 milyonun altında kaldı.

Ülkede yeni doğan bebeklerin sayısında düşüş gözlemlenmesi Japon politikacıları gençlerin neden daha fazla seks yapmadıkları konusunda düşünmeye zorluyor.

Japonya genelinde bu yıl yapılan bir aratşrmada 50 yaşındaki Japon erkeklerin dörtte birinin hiç evlenmediğini ortaya çıktı. Japon Ulusal Nüfus Enstitüsü ve Sosyal Güvenlik Araştırma Merkezi’nin verilerine göre; 50 yaşından küçük her altı kadından biri hiç evlenmemiş.

Japonya Japonya nüfusu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın!
Spor Yapmadan Kilo Vermek İsteyenlere Müjde: Deri Bandı Kullanın!
Cinsel Organını Dambıl ile Güçlendireyim Dedi: Sonuç Skandal!
Cinsel Organını Dambıl ile Güçlendireyim Dedi: Sonuç Skandal!