Türkiye’nin En Büyük Şirketlerinden Birine Mahkemeden İflas Kararı Çıktı! Bir Devir Daha Kapanıyor!

Türkiye’nin En Büyük Şirketlerinden Birine Mahkemeden İflas Kararı Çıktı! Bir Devir Daha Kapanıyor!

Türkiye’de son yıllara damga vuran fuar şirketlerinden biri olan CNR’ye şok… Şubat ayında açılan davanın sonucundan mahkemeden CNR için iflas kararı çıktı. İşte detaylar…

CNR Uluslararası Fuarcılık ve Ticaret Anonim Şirketi Türkiye’de son yıllarda büyük bir yükseliş göstermişti. Birçok şehirde fuarcılık şirketi olarak görev alan ve son yıllarda isminden çokça söz ettiren şirketin mahkeme yoluyla iflasına karar verildi. Şirket’in Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı Ceyda Erem yaparken, CNR’nin itiraz yolunun ise hala açık olduğu mahkeme tarafından açıklandı.

Geride bıraktığımız Şubat ayında Flap Kongre tarafından CNR hakkında alacakların tahsili için dava açılmıştı. Dava Bakırköy 1. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülürken, 13 Temmuz 2021 itibariyle davanın sonuçlandığı ve CNR şirketinin iflasına karar verildiği duyuruldu. Kararla birlikte tasfiye süreci başlarken, CNR’nin itiraz hakkının olduğu da belirtildi.

Flap Kongre ile CNR 2019’da Karşı Karşıya Gelmişti!

Merkezi Ankara’da olan Flap Kongre geçmişte 822 bin 563 Euro alacağı için CNR şirketi ile karşı karşıya gelmişti. 2019 yılında bu nedenle dava açılmış ve dava ise Bakırköy Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülmüştü. Görülen dava sonrasında ise CNR’nin aleyhinde karar çıkmıştı. Mahkmeden çıkan karar sonrasında Flap Kongre alacaklarını tahsil edememiş ve bu sebeple icra takibi başlatmıştı.

carousel-1-1-still-file.jpg

Alınan karar sonrasında verilen icra takibine karşılık alacaklarını tahsis edemeyen Flap Kongre 2021’de mahkemeye başvurarak dava açmıştı. Şubat ayında açılan dava 13 Temmuz 2021 tarihi itibariyle sonlandı ve CNR’nin iflasına karar verildi. Bu karar sonrasında ise CNR2nin Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem yazılı bir açıklama yaptı.

Yargıtay’dan 14 Eylül 2021 Mahkemesi Kararı Çıktığı Söylendi!

CNR Yönetim Kurulu Başkanı Ceyda Erem yaptı yazılı açıklamada Flap Kongre’ye 2017 yılında yapılması planlanan bir toplantı için 8 yıl önce yer kiraladıklarını söyledi. Yapılan anlaşma gereğince mücbir bir sebep dışında anlaşmanın iptal edilmesinin söz konusu olmadığını söyleyen Erem; ortada mücbir sebep olmamasına karşın etkinlikten 3 ay önce sözleşmenin iptal edilmesinin istendiğini ve buna karşılık kendilerine dava açıldığını söyledi.

jx8spediubtnpbrjnym271aysek2bnziukxqtlb3.jpeg

Yerel mahkemede açılan davayı kaybettiklerini söyleyen Erem; konuyu Yargıtay’a taşıdıklarını belirtti. Yargıtay’a duruşmalı itirazda bulunduklarını söyleyen Erem, bu taleplerinin kabul edildiğini ve 14 Eylül 2021 tarihinde duruşmanın yapılacağını ifade etti. 14 Eylül’de gerçekleştirilecek olan duruşmada avukatları ile mahkemede olacaklarını söyleyen Erem; Yargıtay’ın kararına göre hareket edeceklerini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler