Herkese Faizsiz 12 Bin TL Kredi Verilecek! Bakanlıktan Reform Adımı!

Herkese Faizsiz 12 Bin TL Kredi Verilecek! Bakanlıktan Reform Adımı!

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan yeni ekonomi reform çalışmasına dair adımlar Maliye Bakanlığı tarafından atılmaya başlandı.

Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından duyurulan yeni ekonomi reform çalışmasına dair adımlar Maliye Bakanlığı tarafından atılmaya başlandı. Özellikle pandemi sebebiyle işleri sekteye uğrayan vatandaşlar için bir dizi ekonomik yardım paketleri üzerinde çalışılırken, buna dönük bankalar ile istişareler başladı. İlk olarak emekliler için beklentinin altında kalan yeni maaş zammına karşılık banka promosyon ücretlerini arttırma hedefinde olunduğu öğrenildi.

turk-lirasi-depophotos-1565413-2.jpg

Emekliler bilindiği üzere hem bayram ikramiyeleri hem de emekli maaşları için açıklanan zam oranlarını eleştirmişti. Bu bağlamda yeni reform paketinde buna dair bir şeyler bekleyen emeklilere müjde olarak banka promosyonlarında yeni bir zam uygulamasına gidilmesi hedefleniyor. Hatırlanacağı üzere 2018 yılında başlayan banka promosyon ödemeleri 3 yıllık taahhüt sözüyle veriliyordu ve 2021 yılı üç yılını dolduran emekliler ve yeni emekliler için önemli bir yıl olmuştu. Bu bağlamda emeklileri memnun etmeyen maaş ve ikramiye zamlarına karşılık banka promosyon ücretlerinin devreye sokulması hedefleniyor.

Faizsiz 12 Bin TL Kredi Verilecek!

Emeklilere dönük istenilen memnuniyetin karşılanamaması sonrası telefi olarak emeklilerin maaş aldığı bankalara bazı tekliflerde bulunulmaya başlandı. Buna göre bankalar kendilerinden maaş alan emeklilere promosyon ücreti olarak daha yüksek ödemeler yapmayı düşünürken, ayrıca bunun yanında bazı ek takviyeler üzerinde de çalışıldığı belirtildi. Bu bağlamda bankalar emeklilerin kendi bankaları üzerinden yaptıkları havale ile EFT ücretlerini almamayı tercih ettikleri belirtirken, bankadan alınacak kredilerde de emeklilere esneklik sağlanması hedefleniyor.

1032750042-0-17-1600-882-1000x541-80-0-0-91c9e3a6a7e7f36b624b366ead49d1a9.jpg

İlk olarak bankalar kendilerinden maaş alan emekliler için en düşük faizli kredilerini sunarken, bunun yanında bazı bankalar ise emekliler için tek seferlik faizsiz olarak 12 bin TL kredi vermeye hazırlanıyor. 12 bin TL’lik faizsiz kredi ile emekliler için ekonomik rahatlık sağlanması amaçlanırken, bu kredinin vade sayısının ise 24 ay olacağı öğrenildi. Oldukça ilgi görmesi beklenen bu kredi için elbette ki bankaların bazı şartlar talep etmesi de bekleniyor.

12 Bin TL’lik Kredinin Şartları Neler? Kimler Başvurabilir?

Emeklileri memnun etmek ve bununla birlikte emeklilerin maaşlarını kendilerinden almasını sağlamaya çalışan bankalardan 12 bin TL’lik faizsiz kredi adımı atılmaya hazırlanırken, bu kredinin bankalar arasında anlaşma yapılarak verilmesi de düşünülüyor. Bu kredi için bazı şartlar istenirken; ilk şart olarak bankadan 12 bin TL’lik faizsiz kredi almak isteyen emeklinin maaşını bu bankaya taşıması zorunlu hale getirilecektir. Bunun yanında ek isteklerde mevcut olacaktır.

2512044-810x458.jpg

Bankaya maaşını taşıyan emekliden en az bir faturasını bu bankada otomatik ödemeye vermesi de istenmesi planlanan şartlar arasında olacaktır. Bunun yanında taahhüt olarak emekli maaşının gösterilemeyeceği için bankalardan güven anlamında istenen şart ise sicil durumu olacak… Bankalarla aranız kötü ise veya kredi siciliniz bozuk ise bu krediden faydalanabilme şansınız olmayacak gibi görünüyor. Öte yandan bu şartların netleşmesi için resmi açıklamanın kısa sürede yapılması bekleniyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler