Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Pandemi Kısıtlama Açıklaması! Virüs Yasakları Geri Gelecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Yeni Pandemi Kısıtlama Açıklaması! Virüs Yasakları Geri Gelecek mi?

Cumhurbaşkanı Erdoğan, pandemi yasaklarıyla ilgili açıklamada bulundu. Yeni sokağa çıkma yasağı gelecek mi? KKTC'nin tanınması ve egemenliğinin sağlanması konusuna da değindi. Covid-19 yasaklarının yanı sıra okullar açılacak mı merak edildi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, videokonferans yöntemiyle Ak Parti üyeleriyle bayramlaştı. Teşkilatlarla görüşen Erdoğan'ın yapmış olduğu açıklamalar oldukça önemliydi. Pandemi tedbirleriyle beraber KKTC'ye yaptığı ziyaretin kritik olmasından bahsetti. Kuzey Kıbrıs'ın diğer ülkeler tarafından da tanınmasının gerektiğini iletti. Yakın zamanda bunun gerçekleşeceğini ve KKTC'nin en önemli talebinin yalnızca bu olduğunu dile getirdi. Devletin egemenliği adına böyle bir adım atıldığına dikkat çekti. Peki Cumhurbaşkanı Erdoğan pandemi yasakları konusunda neler söyledi? Aşılama sonrası yeni kısıtlamalar gelecek mi? Virüsün kontrol altına alınabilmesi için eski yasakların geri gelmesi gündemde. Bu konuya değinen Cumhurbaşkanı'nın ifadeleri dikkatle takip edildi.

Pandemi Yasakları Geri Gelecek mi?

Pandemi yasakları konusunda aşılamanın önemli bir ilerleme kaydettiğini belirten Erdoğan, yasaklar konusunda olumsuz yanıt verdi. Kısıtlamaların gelme ihtimali oldukça düşük görülüyor. Vaka sayıları artsa dahi ölümlerin geçmiş verilere göre neredeyse yarı yarıya düşük olması aşıların işe yaradığını gösteriyor. Aşılamanın hız kesmeden devam etmesi bu konuda çok önemli. Cumhurbaşkanı Erdoğan da bu konuya özellikle değindi.

erdogann.jpg

Aşılama Devam Ediyor

Aşılamanın etkilerini görmeye başladığımız bu günlerde pek çok siyasinin halkı aşılamaya davet ettiği görülüyor. 18 yaşa kadar inen aşılamayla beraber üniversitelerin ne zaman açılacağı da merak ediliyor. Ancak bu şekilde yoğun seferberlik ile devam edilirse önümüzdeki aylarda üniversitelerin açılması mümkün hale gelebilir. Genel olarak okulların %70 aşılanmaya ulaştıktan sonra açılması bekleniyor. Ancak konuyla ilgili MEB ve YÖK'ten resmi bir açıklama beklenmekte. İki kurumun da bir şekilde konuyla ilgili bilgi vermesi muhtemel. Özellikle de üniversite sınav sonuçları açıklandıktan sonraki süreçte öğrenciler resmi kurumlardan açıklama bekleyecek.

Sokağa Çıkma Yasağı Merak Edildi

Sokağa çıkma yasaklarının geri gelmesi konusunda önemli iddialar ortaya atılmıştı. Ancak bu iddiaların yersiz olduğu da belli oldu. Çünkü Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın aşıya olan güveni tam. Sistem bu şekilde devam ettikçe aşılamayla beraber virüsün etkisi iyice ortadan kalkacak gibi duruyor.

receperdogan.jpg

Yeni Varyantlar Bizi Tehdit Etmiyor

Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeni çıkan virüs varyantlarının diğer ülkelerde önemli sorunlara yol açma riskine sahip olsa da Türkiye için aynı riskin olmadığını belirtti. Varyantlar konusunda endişelenmemesi gerektiği anlamı çıkarıldı.

KKTC Egemenliği Söz Konusu

Erdoğan, KKTC'ye gerçekleştirilen ziyaretinden ötürü fazlasıyla memnun kaldığını ifade etti. Bu ziyaretle beraber KKTC'nin egemenliğinin sağlanması mümkün hale geleceği yönünde emin adımlar atıldığını belirtti. 2023 hedefleri konusunda da gidişatın iyi olduğunu yorumladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, özellikle de KKTC'nin bağımsızlığı ve tanınması konusunda büyük bir çabanın sarf edildiğini belirtti.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler