Vatandaşlara faizsiz kredi müjdesi geldi başvuru yapan herkes yararlanıyor 3 sene boyunca ödeme alınmıyor

Vatandaşlara faizsiz kredi müjdesi geldi başvuru yapan herkes yararlanıyor 3 sene boyunca ödeme alınmıyor

Kredi kullanmak isteyen vatandaşlara güzel haber verildim faizsiz şekilde Kredi imkanı vatandaşlara veriliyor, başvuru yapan bütün vatandaşlar yararlanıyor, 3 sene boyunca ödeme yok.

Başvuru süresi 6 Ağustos tarihine kadar uzatıldı 3 sene boyunca geri ödemesiz olan Bununla birlikte faizsiz ve teminatsız şeklinde kredi fırsatına ilişkin açıklamalar ayrıntılı bir şekilde geldi. Kredinin geri ödeme periyotları ise 4 aylık şeklinde 6 eşit taksit olanakları ile yapılacak. Verilecek olan kredi tutarı ise en az 30 bin TL ile en fazla 75 bin TL arasında değişecek olup mikro ölçekli ve küçük ölçekli işletmelere verilecek. KOSGEB Başkanı Hasan Basri kurt bu konu ile alakalı şu şekilde açıklamada bulundu ‘ daha çok işletmenin bu Kredi kapsamından yararlanabilmesi adına süreyi 6 Ağustos tarihine uzatma kararı aldık’ dedi. İşte verilecek olan bu Kredi ile alakalı ayrıntılar...

Sıfır faizli şekilde 3 sene boyunca geri ödemesiz olarak verilen kredi imkanının başvuru süresi 28 gün daha öne atılmış durumda konuyla ilişkin açıklamalar ise geldi. Küçük ölçekli ve orta ölçekli işletmeler adına verilecek olan bu kredi desteği başvuru süresi 6 Ağustos tarihine kadar uzatıldı.

KOSGEB bünyesinde anemiden olumsuz yönde etkilenen imalat sektörünün tamamlayıcı sektöre olan küçük ölçekli işletmeler adına hızlı destek programı başlatmıştı. Bu başlatılan program dahilinde ilk başvurular 3 Mayıs ve 21 Mayıs tarihinde alınmıştı. Daha sonrasında ise bilgisayar ve Arge sektöründe de faaliyet gösteren işletmelerin de bu programdan yararlanması adına 21 Haziran ve 9 Temmuz tarihleri arasında ikinci başvurularda açılmış oldu.

9 Temmuz tarihinde bitecek olan başvurular daha çok işletmenin yararlanması adına 6 Ağustos tarihine kadar uzatılmış oldu.

Sıfır faizli ve teminatsız kredi imkanı

Mikro ölçekli ve küçük ölçekli işletmelere 3 ay süresince 30000 küçük işletmelere ise yine 3 ay boyunca 75 bin TL’ye kadar varan destek imkanı verilecek. Işletmeler verilecek olan bu destek programından ise faizsiz bir şekilde aynı zamanda geri ödemeli ve teminatsız şekilde faydalanma imkanı da sağlayacak. 2017 senesinde ve Daha sonrasında kurulmuş olan ve yenilikçi faaliyetlerde de yer alan işletmelere ise 25 bin TL’ye kadar varan ilave destek imkanları da sağlanacak. Maliye kayıtlarda yer alan kodların herhangi bir programın hedef kitlesinde yer alan ve bu sektörlerde ise en az birinde aktif bir şekilde faaliyet gösteren işletmelerin başvuruları kabul edilecek

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler