PTT Bank Faizleri Düşürdü! Vatandaşa Düşük Faizle Kredi Verilecek!

PTT Bank Faizleri Düşürdü! Vatandaşa Düşük Faizle Kredi Verilecek!

Bayram sonrası en merak edilen konu kredi faizleri oldu. İhtiyaç kredisi çekmek isteyenler soluğu PTT Bank'ta aldı. Peki PTT Bank ne kadar faiz oranı ile kredi veriyor? Düşük krediler için oldukça uygun faizler sunuldu. Ertelemeli ve vadeli krediler...

Kurban Bayramı sona erdi ve pek çok vatandaş krediye ihtiyaç duymaya başladı. Özellikle de bayramda harcanan paralardan ötürü acil nakit çekmesi gereken pek çok kişi soluğu bankalarda aldı. Peki hangi bankalar düşük faizli kredi veriyor? Ertelemeli kredi fırsatının yanı sıra vade sayısının da uzun olduğu kredi paketleri devreye girecek. PTT Bank'ın vermiş olduğu kredilerle ilgili şartlar ve başvuru yolları açıklanıyor.

PTT Uygun Faizli Kredi Veriyor mu?

PTT Bank, belirli bir sınıra kadar faizi düşük kredi verebilir. Bu nedenle yüksek krediler için uygun faizli kredi beklemeyiniz. Kredi miktarı arttıkça faiz ödemesinin değeri de artacağı için 5.000 TL'lik kredi için verilecek faiz oranı ile 50.000 TL arasında fark vardır. Bu nedenle düşük kredi çekmek istiyorsanız PTT Bank'ın fırsatlarından yararlanabilirsiniz.

parassa.jpg

Ertelemeli 5.000 TL Kredi Çekilebilecek

PTT'den çekeceğiniz kredide erteleme hakkınızı kullanabilirsiniz. 3 ay boyunca kredi erteleyebilir ve böylelikle taksitlerinizi daha geç ödeme hakkına sahip olabilirsiniz. Müşterinin insiyatifine bağlı olan bu fırsatı değerlendirip değerlendirmemek size kalmış bir şey. Ancak çeşitli bankaların birleştiği ve PTT Bank olarak karşımıza çıktığı oluşumun kredi kampanyalarına göz atmak gerekiyor. ING Bank, TEB ve Aktif Bank'ın iş birliği ile başlatılan çeşitli kampanyalar bulunmakta.

Kredi Faiz Oranı Ne Kadar?

5.000 TL'lik kredi çekmek için ödemeniz gereken faiz oranı için PTT Bank'a uğramanız gerekiyor. Banka yetkilisi ile yapılacak görüşme sonucunda size sunulacak faiz oranını öğrenmeniz mümkün. Faiz oranı uygun olan PTT Bank'tan düşük miktarlı kredi çekmek istiyorsanız bir noktayı daha es geçmemeniz gerekiyor. Pek çok müşteri önemsemiyor ancak kredi sicilinize göre kredi çekme hakkında sahip oluyorsunuz. Yani daha önce kredilerinizi ertelediyseniz ve zamanında ödemediyseniz sizin için belirlenen kredi puanınız düşüyor. Kredi notunuz kaç ise ona göre miktar ve faiz oranına göre çekim işlemi yapabilirsiniz.

Kredi Notunuza Dikkat!

Kredi notunuzun çekeceğiniz krediyi etkileyeceğini unutmayın. Kredi sicilinize göre PTT Bank üzerinden düşük faizli kredi çekebilirsiniz. Ancak geçmişteki banka ve para performansınıza göre bu değişkenlik gösterebilir. Bankalar, müşteri seçerek kredi vermeye çalışıyor. Aksi halde borcunu ödemeyen ve bankayı zor duruma sokacak bir hesaba ödeme yapılması doğru karşılanmıyor. Milyonlarca müşteri için oluşturulmuş olan bu sistem, çektiğiniz krediden bankadaki paranızla neler yaptığınıza varan detaylı bir işleyişe göre puanlanıyor. Sahip olduğunuz puan ile kredi çekip çekemeyeceğiniz tarafınıza iletiliyor. Bankanın sizden istediği çeşitli belgeler kadar sicilinizin de önemli olduğunu unutmayın.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler