Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar ve Şartları

Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar ve Şartları nelerdir? Bizim nakit paramız yok ev nasıl alabiliriz? Gibi sorular son günlerin en çok araştırılan sorularıdır.

Hepimizin tek arzusu kendi evimizde oturmak ve kiracı olmaktan bir an önce kurtulmaktır. Kime sorsanız ya kendisi oturmak için bir ev almayı düşünüyordur ya da evlenecek çocukları için ev almayı düşünüyordur. Ancak ev almak artık sadece bir hayal olur. Çünkü emlak piyasasının hızla yükselmesi ile alacağımız ev fiyatları da yükseldi. Bize bu hassas konuya değinerek Faizsiz Konut Kredisi Veren Bankalar ve Şartları hakkında araştırma yapıp sizleri bilgilendirmek istedik. Faizsiz ev kredisi almak gerçekten mümkün mü? Diyerek araştırdık ve aşağıda bütün bu merak edilen soruları cevapladık.

headline-001.jpg

Hiç faiz ödemeden iki seçenekle ev alabilmemiz mümkün birinci seçenek ile hiç faiz ödemeden Türkiye’de bankacılık hizmeti veren bankalardan konut kredisi alabiliyor ve hiç faiz ödemiyorsunuz. Faizsiz kredi almak için diğer seçenek ise imece usulü ev alma sistemi bu sisteme dahil olarak konut alabiliyoruz ve bu sistemde de faiz ödemiyoruz.

Faizsiz Konut Kredisi veren bankalar

Faizsiz Konut Kredisi veren bankalar hakkında yaptığımız araştırmalar bize pek çok kişinin ev almak istediği fakat konut kredisi faizlerinin yüksek olmasından dolayı ev almaktan vazgeçtiğini gördük.

Hepimizin tek hayali olan konut almak artık çok zor hatta imkansız oldu. Ancak biz yaptığımız araştırmalarda konut almamız imkansız değilmiş. Ülkemizde konut kredisi veren bazı bankalardan hiç faiz ödemeden konut kredisi alabiliyoruz. İşte faizsiz konut kredisi veren bankalar:

l Ziraat Bankası: Türkiye’nin en köklü bankalarından birisi olarak uzun yıllardan buya Türk halkına bankacılık hizmeti veriyor. Ziraat bankasının verdiği bankacılık hizmeti arasında faizsiz konut kredisi de bulunuyor.

l Vakıf Bankası: Vakıf bankası da uzun yıllardan beri Türkiye’ye bankacılık hizmeti veren güvenilen bankalardan birisidir. Vakıf bankası da müşterilerine faizsiz konut kredisi veriyor.

l Kuveyt Türk: Kuveyt Türk tüm finansman hizmetlerinin yanı sıra konut kredisi ile de müşterilerine hizmet veriyor. Üstelik konut kredisi verdiği müşterilerinden faiz almıyor.

l Türkiye Finans Bankası: Türkiye Finans bankasının taşıt, ihtiyaç ve konut kredisi hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Türkiye Finans bankası müşterilerinden konur kredisi için faiz uygulaması bedeli almıyor.

l Albaraka Türk: Albaraka Türk konut kredisi için faiz uygulaması yapmayan bankalardan bir diğeridir.

Faizsiz Konut Kredisi Alma Şartları Nelerdir?

Alacağımız konut içi bankalardan faizsiz konut kredisi alabiliriz. Yukarda saydığımız bankalar faizsiz konut kredisi alma şartları şunlardır:

l Yukarda saydığımız bankalar faizsiz konut kredisi vermek için müşterisinden emekli olmasını talep ediyorlar.

l Yukarda saydığımız bankalar faizsiz konut kredisi vermek için müşterisinin 75 yaşını geçmemiş olmasını şart koşuyor.

1ef245f496e04761a7163cc08fb2ab08.jpg

l Yukarda saydığımız bankalar emekli müşterisinin maaşının %70 oranında aylık taksit ödeme düzenlenmesini şart koşarak faizsiz konut kredisi veriyor.

l Yukarda saydığımız bankalar müşterilerinin başka bankalara kredi borcu olmamasını şart koşuyor.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler