200 bin TL Nefes Kredisi Veriliyor! Hangi Bankalar Düşük Faizli Kredi Verecek!

200 bin TL Nefes Kredisi Veriliyor! Hangi Bankalar Düşük Faizli Kredi Verecek!

On binlerce KOBİ, nefes kredisi ile 200 bin TL'lik kredi çekebilecek. Peki kredi çekme şartları nelerdir? Hangi bankalar bu krediyi verecek merak ediliyor. Kredi başvurusunda son gün belli oldu! Nefes Kredisi detayları...

Pandemiden yoğun bir şekilde etkilenen ve maddi sıkıntılar yaşayan esnaf, bu soruna bir çözüm bulabilmek adına elinden geleni yapıyor. Son günlerde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 8.'sini başlattığı "Nefes Kredisi" büyük dikkat çekmekte. Nefes Kredisi ile on binlerce KOBİ'ye kredi verilecek. Üstelik kredilerin bazı avantajları da bulunuyor. Pek çok bankanın bu kredi konusunda destek vereceği belirtildi. Yıllık faiz konusunda da gerekli açıklamalar yapıldı. KOBİ'ye verilecek kredilerle ilgili bazı şartlar değiştirildi. Değiştirilen şartları sizlerle paylaşacağız. Senelik cirosu 10 milyon TL'nin altında olan KOBİ'lere özel kredi verilecek. Bu kredilerle ilgili belirli bir süre taksit ödemek zorunda kalmayacaksınız. Ödemelerin ne zaman başlayacağını da açıklıyoruz.

Nefes Kredisi Şartları

Nefes Kredisi almak isteyen KOBİ'lerin bazı şartları karşılaması gerekiyor. Bir yıllık cirosu 10 milyon TL'den az olmalı. Son başvurular 31 Temmuz'da biteceği için bu tarihten sonraki başvurular kabul edilmeyecektir. Bu nedenle hızlı hareket etmeniz gerekiyor. Yıllık faiz 17,5 olarak belirlendi. Nefes Kredisi'nin en çok tercih edilme nedenleri arasında faiz oranı da bulunmakta. Cirosu 1 milyon liranın altında olan KOBİ'ler 50 bin TL'ye kadar kredi çekebilecek. 10 milyon lira altındaki KOBİ'ler ise 200 bin TL azami sınır olarak belirtildi. TOBB'a ait oda ve borsalardaki üyeliklerinizin belgesi de büyük önem taşıyor. Bu belgeler başvuruda kullanılacak. 365 oda ve borsadan hangisine üyeliğiniz var ise buradan belgenizi almalısınız. 1 Haziran 2021 öncesi alınan belgelerin geçerliliği olmayacaktır. Bu yüzden yeni bir üyelik belgesi almanızda fayda var.

kred.jpg

6 Ay Ödemesiz Kredi

Nefes Kredisi 6 ay ödemesiz olacak. Böylelikle ödemelere 2022 yılında başlanılacak. 12 ay taksitle ödenecek kredi büyük ilgi çekti. Pek çok KOBİ'nin süre dolmadan başvuruda bulunduğu biliniyor. Krediler hakkında sunulan avantajlar KOBİ'ler açısından oldukça önemli. Pek çok bankanın destek vermesi de oda ve borsalara kayıtlı kobiler açısından önem taşımakta. Bir sonraki yıla kadar ödeme yapılmaması KOBİ'ler açısından büyük avantaj olarak değerlendiriliyor. Pandeminin etkilerinin hafiflemesiyle beraber KOBİ'ler gerçekten de Nefes Kredisi'nden tam anlamıyla yararlanabilir.

Ciro Kaybı Şartı Yok

Daha önce yapılmakta olan ciro kaybı şartı, artık kredi çekmek isteyenler için şart olarak sunulmayacak. %25 düşük ciro şartı ile bir önceki yılın bu seneye göre ki hali kıyaslanıyordu. Böyle bir şartın koşulmaması da KOBİ'ler açısından önemliydi. Geçmiş senelerde KOBİ'lerin şikayetçi olduğu şartlardan biriydi.

Nefes Kredisi Veren Bankalar

Nefes Kredisi veren bankalar arasında Halkbank, Ziraat Bankası, Vakıfbank, İş Bankası, Denizbank, Vakıf Katılım, Garanti Bankası, Yapı Kredi ve Ziraat Katılım bulunuyor. Bu bankaların destek verdiği ve TOBB'un KOBİ'ler için başlattığı kredinin parçası olacağı vurgulandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Önceki ve Sonraki Haberler