RTÜRK Yeni Yayın Döneminde Ceza Püskürdü

Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜRK) yeni yayın döneminde kurallara aykırı olan o dizilerin sahneleri için ceza yağdırdı.

RTÜRK Yeni Yayın Döneminde Ceza Püskürdü
RTÜRK Yeni Yayın Döneminde Ceza Püskürdü Büşra
Bu içerik 59500 kez okundu.

Yeni yayın döneminde kurallara aykırı olan o dizilerin sahneleri için ceza yağdıran Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜRK), 8 TV dizisine ceza verdi.

Reyting rekoru kıran bazı dizilerin gençler ve çocuklara olumsuz örnek olduğunu belirten RTÜRK, Show TV’nin Gülperi isimli dizisine kadına taciz-tecavüz girişimi, makasla yaralama ve kadının tokatlanarak darbedilmesi sahnelerinden dolayı, Çukur isimli diziye de yoğun şekilde kullanılan şiddet içerikli sahne ve diyaloglardan dolayı ceza püskürdü.

Star TV'nin ‘Avlu' dizisindeki şiddet içerikli sahneler ve geçen sezonda 21.30'dan sonra yayınına giren tekrar bölümlerinin, yetersiz flulaştırma ile gündüz erken saatlerde ekrana getirildiği belirlenmesi, ‘Söz' dizisi de erken saatte şiddet içerikli sahnelerin gösterilmeye başlandığı tespit edildi ve bu sahnelerin 21.30'dan sonra da devam etmesi ceza almasına neden oldu.

Söz konusu dizilerin yanı sıra Arka Sokaklar, FOX Ana Haber Bülteni,  ‘18 Dakika' programı’, Halk TV ve Doğu TV’de RTÜRK merceğine takıldı. 

RTÜRK Çukur
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu