“Ekmeğin Gramajı Artınca Fiyatı Arttı”

Ekmek fiyatlarında yapılan artışa ilişkin açıklamada bulunan İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İBB Başkanı Mevlüt Uysal, 200 gram ekmeğin 1 liradan satışa sunulduğunu belirtti.

“Ekmeğin Gramajı Artınca Fiyatı Arttı”
“Ekmeğin Gramajı Artınca Fiyatı Arttı” Büşra
Bu içerik 74789 kez okundu.

İstanbul Valisi Vasip Şahin ve İBB Başkanı Mevlüt Uysal, ekmek fiyatlarında yapılan artışa ilişkin açıklamada bulundu. Ekmeğe zam yapılmayacağını belirten Şahin, 250 gram ekmeğin 1.25 lira olarak satışa sunulduğunu gramaj artışından dolayı ekmek fiyatının bu şekilde olduğunu ifade etti. 200 gram ekmeği tüketiciye 1 TL'den ulaşacağını bildiren Şahin, farklı fiyat uygulayanlarla ilgili hem Valilik, hem ticaret odası hem de ilçe belediyesi zabıtalarının denetleme yapacağını kaydetti.

İBB Başkanı Mevlüt Uysal, halk ekmek uygulamasının devam ettiğinin altını çizerek 250 gram ekmeğin 75 kuruştan satıldığını, ekmekteki dalgalanmadan ötürü açıklama yaptıklarını belirtti.

Halk ekmeğin temel hedefinin fiyatlarda dengelemeyi sağlamak olduğunu ifade eden Uysal, kaliteli ve sağlıklı ekmek sağlamayı hedeflediklerini,  75 kuruştan satışa sunduklarını ve amaçlarının esnafla rekabet olmadığını vurguladı. Kamu hizmeti verdiklerini açıklayan Uysal, bazı maliyetlerinin az olabileceğini ancak ekmekte de kamu hizmetinin öne alınması halinde 2 milyon ekmek rakamını daha da yukarı çıkarabileceklerini dile getirdi. 

ekmek mevlüt uysal
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu