Balık Kılçığının Faydaları Açıklandı

Yaşar Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ezgi Eylem Fadıloğlu, balıkların kılçıklarıyla birlikte yenmesinin daha sağlıklı olduğunu açıkladı.

Balık Kılçığının Faydaları Açıklandı
Balık Kılçığının Faydaları Açıklandı Büşra
Bu içerik 471 kez okundu.

Balıkların kılçıklarıyla birlikte yenmesinin daha sağlıklı olduğunu açıklayan Yaşar Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ezgi Eylem Fadıloğlu, kalsiyum için sardalya ve hamsinin kılçığıyla yenmesini tavsiye etti.

Sardalye, hamsi gibi küçük balıkların kılçıklarıyla birlikte yenilmesi halinde süt ürünleri gibi kalsiyum almaya yardımcı olduğunu ve kemik gelişiminde fayda sağladığını ifade eden Fadıloğlu, bazı balık türlerinin kılçığının sağlık beslenme için çok önemli bir yere sahip olduğunu vurguladı.


Yaşar Üniversitesi Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Ezgi Eylem Fadıloğlu, coğrafi konumunuzun müsait olmasına rağmen balık tüketiminin az olduğuna dikkat çekerek yılda kişi başına 7,6 kilogram düştüğünü ve aslında sağlık için haftada en az iki kere tüketilmesi gerektiğini kaydetti.
 

balık ezgi eylem fadıloğlu
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu