TESK Başkanı’ndan Mobilya İndirimi Talebi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, mobilya sektöründe tekrardan KDV indirimi yapılması talebinde bulundu.

TESK Başkanı’ndan Mobilya İndirimi Talebi
TESK Başkanı’ndan Mobilya İndirimi Talebi Büşra
Bu içerik 977 kez okundu.

Mobilya sektöründe tekrardan KDV indirimi yapılması talebinde bulunan Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, mobilya sektörünün ekonominin kilit sektörlerinden biri olduğunu ifade etti.

Mobilya sektörünün de KDV indirimi beklediğine işaret eden Palandöken, 2017 yılında uygulanan KDV indirimin mobilya sektöründe oldukça büyüme sağladığını hatırlattı.

2018 yılının Ocak-Haziran ayı döneminde mobilya sektörünün yüzde 6 oranında daraldığını anımsatan Palandöken, sektörün KDV düzenlemesi beklediğini kaydetti.

Mobilya sektörü ihracatının, ithalatının 4 katı olduğunu belirten Palandöken, hem yurt içi hem de yurt dışı ticaret için sektörün kilit noktalardan biri olduğunu bildirdi. Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu Başkanı, dünyadaki en büyük havalimanları ve otellerde Türk markaların olduğunu vurguladı.


 

bendevi palandöken mobilya
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu