Trump, Türkiye ile İlişkileri Azaltacağını Duyurdu

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, dün gece saatlerinde attığı tweet ile bir kez daha Türkiye’yi hedef aldı.

Trump, Türkiye ile İlişkileri Azaltacağını Duyurdu
Trump, Türkiye ile İlişkileri Azaltacağını Duyurdu Büşra
Bu içerik 1280 kez okundu.

Aktif bir Twitter kullanıcısı olan Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Başkanı Donald Trump, Türkiye’yi dün gece saatlerinde attığı tweet ile bir kez daha hedefleri arasına aldı. Türkiye’yi ABD'li Rahip Brunson üzerinden tehdit etmeye devam eden ABD Başkanı Donald Trump, masum bir insanın serbest bırakılması için hiçbir şey ödemeyeceklerini ifade etti.

ABD Başkanı Donald Trump’ın attığı tweetin devamında oklar Türkiye’ye sert bir şekilde yöneldi. Trump, Türkiye ile olan ilişkilerini azaltacaklarını duyurdu.

Ev hapsine alınan ABD’li Rahip Andrew Brunson, PKK ve FETÖ adına suç işlediği gerekçesiyle tutuklanmıştı. Türkiye’ye rahip üzerinden yürüyen Trump, TSİ gece 2.30 sularında attığı tweet ile bir kez daha Türkiye’yi tehdit etti.

 Uzun yıllar boyunca Türkiye’nin ABD’den yararlandığını ifade eden Trump, ülkelerini büyük bir vatansever olarak temsil eden ve muhteşem biri olarak gördükleri ABD’li Rahip Andrew Brunson’ı tutukladıklarını kaydetti.

Dün, ABD Hazine Bakanı Steven Mnuchin de rahibe ilişkin tehditlerde bulunmuştu. Mnuchin, Rahip Brunson’un serbest bırakılmaması halinde Türkiye’ye daha fazla yaptırım uygulayacaklarını belirtmişti.


 

donald trump türkiye
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu