Ruble, Dolar Karşısındaki Eriyişini Sürdürüyor

Rusya’nın yerli para birimi Ruble, Amerika Birleşik Devletleri’nin doları karşısındaki düşüşünü sürdürmeye devam ediyor.

Ruble, Dolar Karşısındaki Eriyişini Sürdürüyor
Ruble, Dolar Karşısındaki Eriyişini Sürdürüyor Büşra
Bu içerik 5457 kez okundu.

Amerika Birleşik Devletleri’nin doları karşısındaki eriyişini sürdüren Rusya’nın yerli para birimi Ruble, son 2 yılın en düşük seviyesine geriledi.  ABD’nin Rusya’ya uyguladığı yaptırımlar, Rus rublesindeki düşüşü devam ettiriyor.

Ruble/dolar, son 2 yılın en düşük seviyesine geriledi. 3 Ağustos 2016 yılından bu yana en geri seviyesine düşen Ruble, 67,09 seviyesinden işlem görüyor.

Amerika Birleşik Devletleri, Rusya’ya eski Rus ajanı Sergey Skripal ve kızının zehirlenmesi sebebiyle yaptırımlar uygulamaya başladı. Söz konusu yaptırımlar sonrasında Ruble’nin dolar karşısındaki eriyişi sürüyor.

Ruble/dolar’daki düşüşü değerlendiren Rusya Merkez Bankası, rubledeki düşüşün ABD’nin yeni yaptırımlarından kaynaklandığını ancak kurda yaşanan bu dalgalanmayı durduracak güçte enstrümanları olduğunu ifade etti.

ABD, İngiltere’de eski Rus ajanı Sergey Skripal ve kızının zehirlenmesi sebebiyle Rusya’ya uygulanacak yaptırımların 22 Ağustos’ta yürürlüğe gireceğini belirtmişti. ABD’nin Rusya yaptırımları ilk aşamada, ihracat ve finansman kısıtlanmasıyla başlayacak.


 

ruble dolar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu