Almanya’da İflas Eden Şirket Sayısı Beşinci Ayda Azalma Kaydetti

2018 yılının beşinci ayına ilişkin Almanya’da iflas eden şirket sayısı açıklandı. Açıklanan verilere göre, iflas eden şirket sayısında düşüş yaşandı.

Almanya’da İflas Eden Şirket Sayısı Beşinci Ayda Azalma Kaydetti
Almanya’da İflas Eden Şirket Sayısı Beşinci Ayda Azalma Kaydetti Büşra
Bu içerik 973 kez okundu.

Almanya Federal İstatistik Ofisi tarafından 2018 yılının beşinci ayına ilişkin Almanya’da iflas eden şirket sayısı açıklandı. Almanya Federal İstatistik Ofisi tarafından açıklanan verilere göre, beşinci ayda iflas eden şirket sayısında düşüş kaydedildi.

Almanya Federal İstatistik Ofisi tarafından açıklanan verilere göre ülkede iflas eden şirket sayısı 2017 yılının beşinci ayına göre yüzde 8,4 oranında düştü.

Almanya Federal İstatistik Ofisi tarafından açıklanan verilere göre 2018 yılının beşinci ayında bin 616 şirket iflas etti. Söz konusu dönemdeki iflas oranı, 2017 yılının beşinci ayına göre yüzde 8,4 oranında geriledi.

Almanya’da en çok iflas eden şirket mayıs ayı itibariyle motorlu taşıtların bakım ve onarımı dahil toptan ve perakende ticaret sektörü oldu. Almanya’da 281 motorlu taşıtların bakım ve onarımı dahil toptan ve perakende ticaret sektörü, beşinci ayda iflas ettiğini duyurdu.

Motorlu taşıtların bakım ve onarımı dahil toptan ve perakende ticaret sektörünü, 259 oranıyla inşaat sektörü ve 182 konaklama ve gıda sektörü takip etti.


 

almanya iflas
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu