Türkiye, Topraksız Çilek Üretimini Sevdi

Niğde’de örtü altında yetiştirilen çileklere olan rağbet artış gösterdi. Çilek üreticisi Ömer Akın, 40 hektar alanda topraksız çilek üreteceklerini açıkladı.

Türkiye, Topraksız Çilek Üretimini Sevdi
Türkiye, Topraksız Çilek Üretimini Sevdi Büşra
Bu içerik 1452 kez okundu.

Türkiye’nin, Niğde’de örtü altında yetiştirilen çileklere olan rağbeti arttı. 40 hektar alanda topraksız çilek üreteceklerini duyuran çilek üreticisi Ömer Akın, hobi olarak başladıkları 400 metrekarelik alanda çilek yetiştirmeye başladıklarını belirtti.

Üretimin yüksek olması ve ürünlere olan rağbetin artması neticesinde 40 hektarlık alanda topraksız çilek üretimine hazırlandıklarını ifade eden çilek üreticisi Ömer Akın, 400 metrekarelik örtü altında boru içlerine çilek koyarak yetiştirdiklerini ve bu işi hobi olarak yaptıklarını ifade etti.

Hasat ettikleri çileklere olan ilgiden memnun kaldıklarını bildiren çilek üreticisi Ömer Akın, sağladıkları gelirin yüksek olduğunu söyledi. Daha geniş alana üretimini yaymak isteyen çilek üreticisi Ömer Akın, topraksız üretim yapacaklarını kaydetti.

Borunun içerisine koydukları özel karışım topraklar ile çilek üreteceklerini belirten Ömer Akın, özel mineraller eklediklerini ve bu yıl içerisinde ilk hasadı yapacaklarını çileklerin ömrünün 4 yıl olduğunu bildirdi.


 

çilek niğde
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu