Aşkın Ülkesinden Lise Çağındaki Gençlere Flört Dersi Müfredatı

İtalya’nın kuzeyinde yer alan Piemonte bölgesinde yeni bir müfredat gündeme getirildi. Eğitimciler, Gustave Flaubert’in romanından esinlendi.

Aşkın Ülkesinden Lise Çağındaki Gençlere Flört Dersi Müfredatı
Aşkın Ülkesinden Lise Çağındaki Gençlere Flört Dersi Müfredatı Büşra
Bu içerik 1320 kez okundu.

Yeni bir müfredatı gündeme getiren İtalya’nın kuzeyinde yer alan Piemonte bölgesi Gustave Flaubert’in romanından esinlenmiş gibi duruyor. L’Espresso dergisinde yer alan yayımda, bölgenin meclisi ve felsefe derneğinin iştiraki ile bir program hazırlandı. Hazırlanan program kapsamında kadınlara karşı cinsiyete dayalı şiddetin önüne geçilmesi hedeflenirken, lise çağındaki gençlere sosyal medyanın etkisi dışında flörtleşme dersleri verilecek.

Söz konusu dersin adını “duygusal eğitim” konulacağı açıklandı.  İtalya’da ilk kez okullarda böyle bir ders müfredata girmiş olacak. Söz konusu eğitim sisteminin felsefe derneği “Filosofia in Movimento” kurucu üyesi ve eğitim felsefesi profesörü Paolo Ercolani ve Piemonte Bölge Meclisi Üyesi Gabriele Molinari tarafından yürürlüğe gireceği belirtildi.

Toplumsal ve geleneksel önyargıların aşılarak sağlıklı bir ilişki kurulmasını sağlayacak olan derslere psikologlarda eşlik edecek. Sadece sosyal medya üzerinden resmi olmayan ilişkilere tabii tutulan gençlere, gerçek ilişkiler kurmaları öğretilecek.


 

italya flört
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu