Suudi Arabistan, Üçüncü Sinema Açma Ruhsatını Verdi

Suudi Arabistan Enformasyon Bakanı Avvad bin Salih el-Avvad, Suudi Arabistan’da 3 yıl içerisinde 30 sinema salonu açma ruhsatını Er-Raşid-Empire Cinema Grup'a verdiğini duyurdu.

Suudi Arabistan, Üçüncü Sinema Açma Ruhsatını Verdi
Suudi Arabistan, Üçüncü Sinema Açma Ruhsatını Verdi Büşra
Bu içerik 1231 kez okundu.

Suudi Arabistan’da 3 yıl içerisinde 30 sinema salonu açılacak. Suudi Arabistan Enformasyon Bakanı Avvad bin Salih el-Avvad, sinema salonu açma ruhsatını Er-Raşid-Empire Cinema Grup'a verdiğini açıkladı.

Suudi Arabistan Enformasyon Bakanlığı tarafından konuya ilişkin yazılı açıklama yapıldı. Bakanlık, ülkede 3 yıl içerisinde 30 yeni sinema salonu açtıracağını bildirdi.

Suudi Arabistan’da daha önce sadece 2 adet sinema salonu açmak için ruhsat vermişti. Bu şirketler, "American Multi-Cinema" (AMC) ve “Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) VOX Cinema” olurken, Er-Raşid-Empire Cinema Grup, ülkede sinema açma ruhsatı alan üçüncü şirket konumuna ulaştı.

Ülkedeki yadırganan yasaklar birer birer kaldırılmaya başladı. Geleneklerine olan bağımlılıklarını istisnalar ile bozan Suudi Arabistan ilk sinema salonları ruhsatı kararını Aralık 2017 yılında Suudi Arabistan Enformasyon ve Kültür Bakanlığı tarafından yayımlanmıştı.
 
Suudi Arabistan’daki ilk sinema salonu, 18 Nisan 2018 yılında faaliyete geçmişti.


 

suudi arabistan sinema
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu