Canan Karatay’dan Boy Kısalmasına Neden Olacak Yiyecekler

Prof. Dr. Canan Karatay tükettikten sonra boy kısalmasına sebep olacak yiyecekleri açıkladı. Karatay, boy uzaması için karşılanması gereken besin kaynaklarına da değindi.

Canan Karatay’dan Boy Kısalmasına Neden Olacak Yiyecekler
Canan Karatay’dan Boy Kısalmasına Neden Olacak Yiyecekler Büşra
Bu içerik 1182 kez okundu.

Tükettikten sonra boy kısalmasına sebep olacak yiyecekleri açıklayan Prof. Dr. Canan Karatay, boy uzaması için karşılanması gereken besin kaynaklarını da duyurdu. Boyunun kısalığından muzdarip olanların protein ağırlıklı beslenmesi gerektiğine işaret eden Karatay, toplumu doğru ve sağlıklı beslenme konusunda bilinçlendiriyor.

Vücut gelişimine ilişkin açıklamada bulunan Prof. Dr. Canan Karatay, genelde merak edilen boy uzamasını sağlayan yiyeceklerin aksine boyun kısalmasını sağlayan yiyecekler hakkında bilgi verdi.

Ekmek ve şeker gibi işlenmiş gıdaların kansere neden olduğunu ifade eden Karatay, şekerin kanser hücrelerini beslediğini, bunlardan uzak durulduğu takdirde kanserden kurtulacağını, günde en az 20 dakika kendi temponuzda yürünmesi gerektiğini vurguladı. Her gün yeterli miktarda su tüketilmesinin çok önemli olduğunu vurgulayan Karatay, işlenmiş tüm un ve karbonhidratların tehlikeli olduğunu ifade etti.

Karatay, uzun boylu olmak isteyenlerin bol bol protein tüketmesi gerektiğini vurgularken boyunun kısalmasını isteyenlerin karbonhidrat tüketmesi gerektiğini ifade etti. Yağ ve protein tüketenlerin boylarının uzayacağına işaret eden Karatay, karbonhidrat yiyenlerin kısalacağının altını çizdi. 

canan karatay boy
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu