9 Metreyi Geçen Tırnaklarını 66 Yıl Sonra Keserek Müzeye Bağışladı

2014 yılında Guinness Rekorlar Kitabı'na giren dünyanın "en uzun tırnaklı adamı" Hintli Shridhar Chillal'in tırnaklarının kesildiği duyuruldu.

9 Metreyi Geçen Tırnaklarını 66 Yıl Sonra Keserek Müzeye Bağışladı
9 Metreyi Geçen Tırnaklarını 66 Yıl Sonra Keserek Müzeye Bağışladı Büşra
Bu içerik 2491 kez okundu.

2014'te Guinness Rekorlar Kitabı'na dünyanın "en uzun tırnaklı adamı" unvanıyla giren Hintli Shridhar Chillal'in tırnakları kesildi. 83 yaşındaki Hintli Shridhar Chillal'in 66 yıldır tırnaklarını kesmiyordu. Hintli Shridhar Chillal'in tırnaklarının yaklaşık 910 santimetreye ulaştığı açıklandı. Chillal, 9 metreyi geçen tırnaklarını ABD’de de bulunan bir müzeye bağışladı.

4 yıl önce "en uzun tırnaklı adamı" unvanıyla Guinness Rekorlar Kitabı'na giren Hintli Shridhar Chillal'in tırnakları New York'taki "Believe it or not!" müzesinde düzenlenen törende kesildi. 83 yaşındaki  Chillal'in bir elinde olan ve 9 metreyi geçen tırnakları bir uzman tarafından birer birer dikkatlice kesildi.

Chillal tırnak uzatmanın çok zahmetli bir iş olduğunu ifade ederek, çok dikkatli olunması gerektiğini, uyurken kırılma ihtimalinin olduğunu bu yüzde kendisinin geceleri az hareket etmesinden ötürü sık sık uyandığını belirtti. Chillal, uyuduğu zamanlar uzun tırnaklarının bulunduğu elini öteki tarafa koymak zorunda kaldığını ifade etti.

Challin en uzun tırnağı baş parmağında bulunuyor. 66 yıldır tırnaklarını kesmeyen Hintli adamın baş parmağındaki tırnağının uzunluğu 197,8 santimetre.

83 yaşında olan ve 66 yıldır tırnaklarını kesmeyen Hintli Shridhar Chillal'in küçükken okulda, bir arkadaşıyla, hocalarının tırnağını kırdığı için dayak yememesi, hocalarının da uzun bir tırnağa sahip olmayı asla anlamayacaklarını söylemesi sonrasında tırnak uzatmaya başladığı öğrenildi.

 

Shridhar Chillal Guinness Rekorlar Kitabı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu