Trump’tan Merkel’e: “Faturalarınızı Ödeyin, Her şeyin İcabına ABD Bakamaz”

ABD Başkanı Donald Trump, Almanya Başbakanı Angela Merkel`in geçtiğimiz günlerde ticaret misillemelerinin gerçek bir savaşa dönüşmesi endişelerine ilişkin açıklamada bulundu.

Trump’tan Merkel’e: “Faturalarınızı Ödeyin, Her şeyin İcabına ABD Bakamaz”
Trump’tan Merkel’e: “Faturalarınızı Ödeyin, Her şeyin İcabına ABD Bakamaz” Büşra
Bu içerik 1277 kez okundu.

Almanya Başbakanı Angela Merkel, geçtiğimiz günlerde ticaret misillemelerinin gerçek bir savaşa dönüşmesi endişelerini paylaşmıştı. Çatışmanın gerçek bir savaşa dönüşmemesi için tüm çabayı ortaya koymanın önemli olduğuna dikkat çeken Merkel, bunun iki taraf için gerekli olduğunu kaydetti. Merkel’in bu açıklamasına ABD Başkanı Donald Trump’tan sert yanıt geldi.

ABD Başkanı Donald Trump, açıklamalarına Almanya Başbakanı Angela Merkel’in de adını katarak Rusya`dan korunmak istediklerini, ama Rus gazına milyarlar ödediğini vurguladı. Almanya’nın NATO`ya para vermediğini ve artık faturalarını ödemesi gerektiğini sert ifadelerle vurgulayan Trump, Merkel’in Rusya ile gaz ve petrol anlaşmaları yaptığını, Rusya'ya milyarlarca dolar ödediğini kaydetti.

ABD Başkanı Donald Trump, Almanya'yı GSYİH'sinin sadece yüzde 1'ini NATO bütçesine ayırdığının altını çizerek, NATO'ya üye diğer ülkelerin ittifakın bütçesine daha fazla katkı yapması gerektiğini bildirdi.

Almanya Başbakanı’nı sert bir şekilde eleştiren ABD Başkanı Trump şu ifadeleri kaydetti:

''Dedim ki kendisine 'Biliyorsun Angela, garanti edemem ama sizi koruyoruz ve bu sizin için bizim için olduğundan daha büyük anlam taşıyor, zira sizi korumakla bizim ne kadar korunma elde ettiğimiz meçhul. Bütün hesabı ödeyen enayileriz biz. NATO'ya gidip diyeceğim ki artık faturalarını ödemeniz lazım. Her şeyin icabına ABD bakamaz.''

angela merkel donald trump
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu