Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi

Güney Afrika’da bulunan Sibuya doğal koruma alanında gerçekleşen olay herkesi hayreti düşürdü. Bölgede kaçak olarak gergedan avlayan en az iki kişi aslanlar tarafından yenildi.

Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi
Kaçak Gergedan Avlayanların Sonu Aslanlar Tarafından Getirildi Büşra
Bu içerik 6482 kez okundu.

Güney Afrika’da bulunan Sibuya doğal koruma alanında gergedanları boynuzları için avlayan kaçak gergedan avcılarının sonunu aslanlar getirildi. Doğal koruma alanında, türü tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan gergedanları avlayan en az iki kaçak avcı aslanlar tarafından öldürülerek yenildi.

İki kaçak avcıdan geriye sadece balta ve tüfeklerinin kaldığı açıklanırken Sibuya doğal koruma alanı sahibi Nick Fox, kaçak avcıların aslan sürüsü bölgelerine girdiğini, kaç kişi olduklarından pek emin olmadıklarını, sürünün büyük olduğunu bu yüzden kaçmak için çok fazla zamanlarının olmadığını kaydetti.

Çin, Vietnam ve bazı diğer Asya ülkelerinde, gergedan boynuzunun cinsel gücü artırdığı inancı sonrasında Asya'dan gelen gergedan boynuzu talebi artış gösterdi. Bu da kaçak avcıların artışına neden oldu.

Sibuya doğal koruma alanı sahibi Nick Fox, ölen avcıların kalıntılarına ulaşabilmek için bazı aslanları uyuşturuculu silahla vurmak zorunda kaldıklarını, kalıntıları incelediklerinde genelde gergedan avcılarının taşıdığı susturuculu bir av tüfeği, uzun bir balta ve dikenli tel makası gibi malzemeler bulunduğunu ifade etti.

 

avcı güney afrika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu