Ağrı’da Bayramdan Beri Kaybolan Leyla’nın Ölüm Haberi Türkiye’yi Yasa Boğdu

Eylül Yağlıkara’nın ölümünden sonra bugün idam seslerinin yeniden yükseldiği Ağrı’da, 18 gün önce kaybolan Leyla Aydemir’in cesedi bulundu.

Ağrı’da Bayramdan Beri Kaybolan Leyla’nın Ölüm Haberi Türkiye’yi Yasa Boğdu
Ağrı’da Bayramdan Beri Kaybolan Leyla’nın Ölüm Haberi Türkiye’yi Yasa Boğdu Büşra
Bu içerik 1223 kez okundu.

Türkiye çocuk istismarı ile bir kez daha sarsıldı. İdam isteme seslerinin yükseldiği Ağrı’da 18 gün önce Ramazan Bayramı dolasıyla dedesini ziyarete giden Leyla Aydemir, kapının önünde oyun oynarken kaybolmuştu. Aydemir’in gelen acı haberi tüm Türkiye’yi yasa boğdu.

Eylül Yağlıkara'nın ölümünden sonra bir çocuk istismarı şoku daha yaşanan Türkiye 18 gündür kayıp Leyla’yı arıyordu. Ağrı'nın Bezirhane köyüne bayram ziyareti için gelen Leyla’dan 18 gündür haber alınamadı. 18 gün sonra gelen acı haber ailesiyle birlikte tüm Türkiye’yi derin hüzne boğdu.

Leyla 18 gündür Jandarma, AFAD, güvenlik korucuları, UMKE, STK'lar ve gönüllüler tarafından oluşturan ekipler, eğitimli köpekler ve drone eşliğinde aranıyordu. Tüm ekiplerin aramasına rağmen bulunamayan Leyla için Avrupa’nın en iyi arama birliği faaliyete geçti. Jandarma Arama Kurtarma (JAK), Jandarma Özel Harekat (JÖH) ekipleriyle, Jandarma At Köpek Eğitim Merkezi'nden (JAKEM) getirilen kadavra arama köpekleri 'Modül' ve 'Mavi' de Leyla’nın bulunması için seferber oldu.

Bölge valiliği tarafından MOBESE’lerin incelendiği, su birikintilerinin kuyuların boşaltıldığı, yüksek otların kesilerek detaylı arama yapıldığı, arama köpekleri ve Drone’lar ile köyün tarandığı fakat Leyla’ya ait herhangi bir ize rastlanmadığı belirtildi.

Bir köylünün ot biçmek için gittiği Bezirhane Köyü’nün yaklaşık 2 km uzaklığında bulunan Kurudere’de Leyla’nın cansız bedeniyle karşılaştığı belirtildi. Jandarma ekibini arayan köylü sonrasında köye giriş çıkışlar kapatılarak olay yeri inceleme başlatıldı. Olay yeri incelemesi için Ağrı’dan 2 savcı görevlendirildi.

Küçük kızın cenazesiyle birlikte sadece amcası Yusuf Aydemir’in geldiği belirtilirken görgü tanıklarının iddialarına göre Leyla’nın çıplak bir şekilde bulunduğu ve boynunda mavi boncuklu kolyesinin olduğu ifade edildi.

Leyla’nın bayram sebebiyle ziyarete gittiği dedesi Zeki Aydemir, "Torunumu bugün ot biçmek için bölgede giden bir köylü bulmuş. Bize haber verdi. Gidip baktığımızda yüzü suya basılmış şekilde duruyordu. Sırtında yara izleri vardı. Yüzüne bakamadım. Mavi gözlümü bu hale getirenlerin bulunup adalet önünde hesap versin" sözlerini kaydetti.

Bugün sabah saatlerinde toprağa verilen Leyla Aydemir’in otopsi raporuna ilişkin açıklamada bulunan Ağrı Valisi Süleyman Elban, "Otopsi ve değerlendirmeler neticesinde yavrumuzun kaybolduktan sonra 8-10 gün içerisinde ölmüş olduğu sonucuna varıldı. Daha sonra da, bir yerde bekletilmiş ve bulunmasından 2-3 gün önce de, bulunduğu suyun içerisine bırakılmış... Ölüm nedeni, 8-10 gün aç bırakılması...

Çocuğun cesedinde herhangi bir darp ve yaralkama izi mevcut değil. O süre zarfında vahşi hayvan yaralaması da söz konusu değil..." açıklamasında bulundu.

leyla aydemir ağrı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu