Oba Makarna’nın Yüzde 50’si Pasta Food Limited’e Devrediliyor

Oba Makarna’nın sahibi Alp Aslan Özgüçlü, şirketin yüzde 50 payının Ortadoğulu Pasta Food Limited’e devredeceğini açıkladı.

Oba Makarna’nın Yüzde 50’si Pasta Food Limited’e Devrediliyor
Oba Makarna’nın Yüzde 50’si Pasta Food Limited’e Devrediliyor Büşra
Bu içerik 1178 kez okundu.

86 ülkenin raflarında bulunan Oba Makarna’nın sahibi Alp Aslan Özgüçlü, dev şirketin yüzde 50 payını Ortadoğulu Pasta Food Limited’e devretme kararı aldığını duyurdu.

1966 yılında temelleri atılan Gaziantep merkezli Oba Makarna, Türkiye, Afrika, Ortadoğu, Uzakdoğu pazarı, İngiltere, Almanya, Çin, Güney Kore, Hindistan, Ukrayna ve Kolombiya gibi 86 ülkede faaliyet gösteriyor.

Oba Makarna’nın üretimi ise Gaziantep 4.Organize sanayi bölgesinde 110 bin metrekaresi açık, 65 bin metrekaresi kapalı alana sahip tesislerde yapılıyor. Üretimin en gelişmiş İtalyan teknolojisi ve yüksek kapasitesi çerçevesinde dünya standartlarında uygun yapıldığının altı çizildi.

Rekabet Kurumu tarafından yapılan açıklamada, yüzde 50 payını devretme kararı alan Oba Makarnacılık San. Tic. A.Ş.’nin hisselerinin devredilmesinden sonra eşit oranda ortağı olacak olan Pasta World Limited’in veya Pasta World Limited tarafından kurulacak şirket tarafından devralınması işlemine izin verilmesi talebi istendiği ve söz konusu devir işleminde Oba Food Gıda San. ve Tic. A.Ş’nin de dolaylı olarak etkileneceği belirtildi.

oba makarna pasta food
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu