Belçika'da yapılan Türk düğünlerine kısıtlama

Belçika'da yaşayan Türk vatandaşların yaptığı düğün için bir takım önlemler alınacağı ve polis kontrolünde olacağını belirtildi.

Belçika'da yapılan Türk düğünlerine kısıtlama
Belçika'da yapılan Türk düğünlerine kısıtlama Akay
Bu içerik 573 kez okundu.

Belçika'da yaşayan Türk vatandaşların yaptığı düğün için bir takım önlemler alınacağı ve polis kontrolünde olacağını belirtildi. Türklerin yoğun olduğu Limburg bölgesinin Heusden-Zolder ve Genk şehirlerinde yapılan Türk düğünleri polis kontrolünde olacağı açıklandı. Belçika'da yaklaşık 220 bin Türk yaşıyor.

Edinilen bilgilere göre, Belçika'da yaşayan Türklerin yaptığı düğünlerde silah sıkılması, aşırı gürültü yapılması ve konvoylarla yolların kapatılmasından dolayı bir takım kısıtlamaların getirildiğini belirtildi. Heusden-Zolder Belediye Başkanı Mario Borremans konu ile ilgili açıklamalar yaptı. Borremans, "Bu karar bir güvenlik  meselesidir. Türk toplumu bizim için önemli ancak kamu alanı herkese açık ve buna saygı duyulması gerekiyor" dedi.

Heusden-Zolder Belediye Başkanı Mario Borremans ile Genk Belediye Başkanı Wim Dries'in yaptıkları ortak açıklamada, düğün yapılacağı zaman polise bilgi verileceği ve denetim  sağlanacağını belirtildi.

 

Türkiye Belçika Düğün Kısıtlama Kontrol Türk Düğünü
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
TSK’ dan Katar’ a ilave asker
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi
Yemek kartlarıyla ilgili açıklama geldi