Ermenistan'da yönetime karşı protestolar sürüyor

Ermenistan'da halk yeni yönetim biçimini protesto etmek için sokağa indi.

Ermenistan'da yönetime karşı protestolar sürüyor
Ermenistan'da yönetime karşı protestolar sürüyor Akay
Bu içerik 1045 kez okundu.

Ermenistan'da halk yeni yönetim biçimini protesto etmek için sokağa indi. Eski  Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın 10 yıl Cumhurbaşkanlığı yaptıktan sonra Başbakan olmasına halktam büyük tepki geldi.

Edinilen bilgilere göre, Ermenistan'nın eski Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan'ın 10 yıllık görevinden sonra Başbakan olması, Ermenistan halkında tepkiye sebep oldu. Yeni çıkan yönetim biçimini protesto etmek için ülkenin çoğu yerinde halk sokağa inerek gösteri yapmaya başladı.

5. gününe giren protestolarda, ülkenin bir çok şehrinde yoğun gösteriler yaşanıyor. Ermeni Polisi göstericilere karşı şiddet ve baskı uygulamaya başladı. Bu sonuçla yaklaşık 50 kişinin gözaltına alındığını belirtildi. Gösteriler başta başkent Erivan olmak üzere Gümrü, İcevan, Vanadzor, Kapan ve Metsamor şehirlerinde devam ediyor.

Yapılan protestolara liderlik eden ELK partisi lideri Nikol Paşinyan, başkent Erivan'daki parlamento binası önünde halka bir takım açıklamalar yaptı. Paşinyan, "Ermenistan'da kadife devrimin fitili ateşlenmiştir. Durum halk devrimi hali almaya başladı" dedi.

Ermenistan Erivan Yönetim İktidar Protesto Gösteri Halk Başbakan Cumhurbaşkanı Serj Sarkisyan Nikol Paşinyan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu