Bitlis'te terör örgütüne operasyon, sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Bitlis'e bağlı Hizan ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına karşı yapılacak operasyon için, tespit edilen köy ve mezralarda sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıklandı.

Bitlis'te terör örgütüne operasyon, sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Bitlis'te terör örgütüne operasyon, sokağa çıkma yasağı ilan edildi Akay
Bu içerik 864 kez okundu.

Bitlis'e bağlı Hizan ilçesinde terör örgütü PKK mensuplarına karşı yapılacak operasyon için, tespit edilen köy ve mezralarda sokağa çıkma yasağı ilan edildiğini açıklandı. TSK'nin yapacağı operasyondan dolayı sokağa çıkma yasağı ilan edilen yerlerdeki halka bilgi verildi. Sokağa çıkma yasağı eğitim ve öğretim kısıtlanmadan uygulanacak.

Bitlis Valiliği'nden yapılan açıklamaya göre, Horozdere köyüne bağlı Karaağaç, Akbaş, Yedikardeş ve Mollabirgi mezraları, Ağılözü köyüne bağlı Bağlarbaşı, Güvendik ve Bereket mezraları ile Akşar köyüne bağlı Düztepe mezrasında yapılacak operasyondan dolayı 2. bir emre kadar sokağa çıkma yaşağı ilan edildiğini bildirildi.

Valilik, terör örgütü PKK'li teröristlerin tespit edilen mezralarda barınma amaçlı sığınak ve barınak tesis ettiklerini açıkladı. Sokağa çıkma yasağı ile ilgili Bitlis Valiliği'nden yapılan yazılı açıklama şöyle:

"Bu bölgelerde örgüt mensuplarının bulunduğu belirlenmiş olup, bahse konu bölücü terör örgütü mensuplarının yakalanmaları, halkımızın can ve mal güvenliğinin sağlanması için 5442 sayılı İl İdaresi Kanunu'nun 11/C maddesi gereğince 12 Nisan Perşembe günü 22.00'den itibaren ikinci bir emre kadar sokağa çıkma yasağı ilan edilmiştir."

TSK Bitlis Hizan Bitlis Valiliği Sokağa Çıkma Yasağı Sokak Yasak Operasyon Mezra Köy Terör Örgütü Terörist PKK Barınak Sığınak
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu