Soma'da hayvan otlatırken kaybolan kardeşler birbirine sarılı halde bulundu

Manisa'nın Soma ilçesinde dün akşam yollarını şaşırarak kaybolan 2 kardeş, jandarmanın yaptığı operasyonla bulunarak ailelerine teslim edildi.

Soma'da hayvan otlatırken kaybolan kardeşler birbirine sarılı halde bulundu
Soma'da hayvan otlatırken kaybolan kardeşler birbirine sarılı halde bulundu Akay
Bu içerik 621 kez okundu.

Manisa'nın Soma ilçesinde dün akşam yollarını şaşırarak kaybolan 2 kardeş, jandarmanın yaptığı operasyonla bulunarak ailelerine teslim edildi. Hayvan otlatmak için evden çıkan 2 kardeş karanlık bastırınca eve dönmeyince aileler jandarma ve AFAD'tan yardım istedi.

Verilen bilgilere göre, Soma ilçesi Uruzlar Mahallesi'nde ikamet eden 11 yaşındaki Muhammed ile 9 yaşındaki Ömer Taşkın kardeşler hayvan otlatmak için evden çıkıyor. Evlerinin 18 km. ötesine kadar giden kardeşler akşam olunca karanlıkta eve dönmek istemedi. Eve dönmediklerini gören aileleri durumu jandarmaya bildirdi.

Bunun üzerine Soma'ya gelen İl Jandarma Komutanlığına bağlı kurtarma ekipleri ve AFAD, alanın dağlık olması nedeniyle helikopter ve drone ile arama-kurtarma çalışmalarına başladılar. Yaklaşık 400 kişinin katıldığı arama-kurtarma çalışmasında dedektör köpekler de kullanıldı.    

Sabaha kadar süren arama-kurtarma çalışmaları sonucunda, 2 kardeş evlerinin 18 km. uzaklıkta bir ağacın altında birbirine sarılı halde bulundu. Bulunan 2 kardeş helikopterle Soma Devlet Hastanesi'ne götürüldü. Kardeşlerin durumlarının iyi olduğunu açıklandı. Kardeşler anneleri ve babaları olan Tülay ile Veysi Taşkın'a teslim edildi. 

Manisa Soma Kaybolma Akşam Karanlık Otlama Arama Kardeş Aile
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu