Meksika'da cezaevi isyanı, 7 polis öldü

Meksika'da bulunan bir hapishanede Cumartesi günü çıkan isyanı bastırmak için operasyon düzenleyen polislerden 7'sinin hayatını kaybettiğini belirtildi.

Meksika'da cezaevi isyanı, 7 polis öldü
Meksika'da cezaevi isyanı, 7 polis öldü Akay
Bu içerik 814 kez okundu.

Meksika'da bulunan bir hapishanede Cumartesi günü çıkan isyanı bastırmak için operasyon düzenleyen polislerden 7'sinin hayatını kaybettiğini belirtildi. Operasyon sırasında mahkumların hücreleri ateşe verdiğini ve marangozhane aletleriyle saldırı yaptıklarını açıklandı.

Edinilen bilgilere göre, Meksika'nın Veracruz şehrinde bulunan La Toma hapishanesinde Cumartesi günü mahkumlar isyan çıkarmıştı. İsyanı bastırmak için polisler operasyon yaptı. Operasyon sırasında mahkumların hapishaneyi ateşe verdiği ve marangoz aletleriyle saldırdıkları belirtildi. Olayda 7 polisin yaşamını yitiridiğini ve 10 mahkumun yaralandığını belirtildi.

La Toma hapishanesinde yaklaşık 1.300 mahkum bulunuyor. Mahkumların isyanı hapishane yönetimine karşı çıkardığı ve cezaevi müdürü ile başgardiyanın görevlerinden alınmasını talep ettiklerini açıklandı. Yapılan operasyonda isyanın bastırıldığını belirtildi.

Meksika Veracruz Cezaevi Hapishane La Toma İsyan Operasyon Mahkum
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu