Menbiç'te ABD yığınağı sürüyor

ABD, Suriye'nin Menbiç bölgesine Türkiye'nin terör örgütlerine karşı operasyon yapma ihtimaline karşı, asker ve silah yığınağı yapmaya devam ettiğini açıklandı.

Menbiç'te ABD yığınağı sürüyor
Menbiç'te ABD yığınağı sürüyor Akay
Bu içerik 744 kez okundu.

ABD, Suriye'nin Menbiç bölgesine Türkiye'nin terör örgütlerine karşı operasyon yapma ihtimaline karşı, asker ve silah yığınağı yapmaya devam ettiğini açıklandı. ABD'nin Fırat Nehri batısındaki Menbiç bölgesine askeri yığınağının sürdüğü belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, Suriye'nin Menbiç yerleşim bölgesine ABD askeri ve silah yığınağı sürüyor. Türkiye'nin Afrin'den sonra Menbiç'te bulunan terör örgütleri PYD/PKK ve YPG mensuplarına karşı yapılacak operasyona tedbir amaçlı olarak yığınak yapıldığını belirtildi. ABD'nin yeni takviyesinde, Fırat Kalkanı Harekatı bölgesinin cephe hattına 300 asker ve çok sayıda zırhlı araç gönderdiğini açıklandı.

Yeni yığınağın, ABD'nin Menbiç'in doğusundaki Sırrın bölgesinde bulunan Sebet üssünden geldiği ve Menbiç'te bulunan terör örgütleri PYD/PKK ile YPG'nin cephe hattını oluşturan Sacu Çayı ile Zub-ul Beyn köyü taraflarına yerleştirildiğini açıklandı.

Suriye Menbiç ABD Fırat Kalkanı Yığınak Takviye Terör Örgütleri Terörist Operasyon PYD/PKK YPG Afrin Zeytin Dalı Harekatı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu