Kuzey Kore liderinden Çin'e sürpriz ziyaret

Kuzey Kore lideri Kim Jong 25 ile 28 Mart tarihleri arasında Çin'i ziyaret ederek bir sürpriz gerçekleştirdi.

Kuzey Kore liderinden Çin'e sürpriz ziyaret
Kuzey Kore liderinden Çin'e sürpriz ziyaret Akay
Bu içerik 1281 kez okundu.

Kuzey Kore lideri Kim Jong 25 ile 28 Mart tarihleri arasında Çin'i ziyaret ederek bir sürpriz gerçekleştirdi. İlk yurtdışı ziyaretini yapan Kuzey Kore lideri, gizemli bir trenle Çin'e gittiği belirtildi.

Edinilen bilgilere göre, Kuzey Kore lideri Kim Jong, herkesten gizli tutulan bir tren seyahati sonunda Çin'i ziyaret ettiği açıklandı. İlk kez kendi ülke dışına çıkan Kim Jong, Çin lideri Şi Cinping ile görüşmeler yaptı. Yapılan görüşmelerin en önemli noktası nükleer silahlanma ile ilgiliydi.

Çin Komünist Partisi Genel Sekreteri ve Devlet Başkanı Şi Cinping'in daveti üzerine, 25-28 Mart tarihleri arasında yüksek korumalı bir trenle Çin'e giden Kuzey Kore lideri bir ilki de gerçekleştirmiş oldu. Kim Jong ilk yurtdışı ziyaretini yaptı.

Olumlu geçtiği belirtilen görüşmelerde, Kuzey Kore liderinin çözüm getirecek açıklamalar yaptığı ifade edildi. Kim Jong, Güney Kore ile son zamanlarda olumlu gelişmeler olduğunu söyledi ve ABD ile yapılacak görüşmeler üzerine değindi. Nükleer çalışmalar konusunda bir takım açıklamalarda bulundu.

Kuzey Kore lideri Kim Jong konu ile ilgili şunları söyledi: "Kore yarımadasının nükleer silahsızlanması, Güney Kore ve ABD iyi niyetli çabalarımıza yanıt verir, barış ve istikrar sağlayıcı bir atmofer yaratır ve eş zamanlı olarak barışın gerçekleşmesi için önlemler alırsa, Kore Yarımadası'da nükleer sorun çözüme kavuşabilir. Çin'in stratejik diyaloğu güçlendirmesini, müzakere ve diyalog havasının Kore Yarımadası'na getireceği istikrar ve barış yönlü ılımlı havayı ortaklaşa korumasını bekliyoruz."

Kuzey Kore Çin Güney Kore ABD Ziyaret Gizemli Tren Nükleer Nükleer Silah Kim Jong Şi Cinping
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu