Limon Mu? Portakal Mı?

Antalya, Aksu’da yetiştirilen meyveler arasında yarısı limon yarısı portakal olan meyve görenleri hayrete düşürdü. Kurşunlu Mahallesi’nde ikamet eden Emin Şencan’a ait arazide yetişen meyve, sahibini bile şok etti.

Limon Mu? Portakal Mı?
Limon Mu? Portakal Mı? Büşra
Bu içerik 2967 kez okundu.

Antalya, Aksu’da bulunan Kurşunlu Mahallesi’nde ikamet eden Emin Şencan, 150 dönümlük arazisinde ilginç bir meyveye rastladı. Görenleri şok eden meyvenin yarısının limon yarısının ise portakal olduğu gözlemlendi.

59 yaşındaki Emin Şencan, 16 yıldan beri kendi çiftliğinde çiftçilik yaptığını belirterek, hayatında ilk kez böyle bir meyve ile karşılaştığını aktardı.

Emin Şencan, hem limon hem portakal ürettiğinin altını çizerek arıların bu işe sebep olduğunu iddia etti. Limon ağacının çiçek tozlarını portakal ağacına taşıyan arıların iki meyvenin karışımına sebep olduğunu belirtti.

Yarısı limon yarısı portakal olan meyveye yönelik Şencan, "Arkadaşlar portakalları toplamaya çıktıklarında bulmuşlar. Çiftliğimde limon ağaçları da var. Bal arıları limon ağacının çiçeğinde bulunan tozları, portakal ağacındaki çiçeğe taşımış. Yani limon ile portakal ağaçları arasındaki aşılamadan dolayı portakalın bu hale gelmiş olabilir" açıklamasını yaptı. 

Şencan’ın bahçesinde yer alan havuç ve kuyruklu limon gibi farklı şekillerdeki meyveler olması dikkat çekti.

 

Antalya Aksu Emin Şencan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu