Afrin kent merkezine girildiği ve kontrolün sağlandığını açıklandı

Afrin'e yönelik, terör örgütleri PYD/PKK ve YPG'ye karşı Zeytin Dalı Harekatı'nın 58. gününde kent merkezine girildiğini açıklandı.

Afrin kent merkezine girildiği ve kontrolün sağlandığını açıklandı
Afrin kent merkezine girildiği ve kontrolün sağlandığını açıklandı Akay
Bu içerik 984 kez okundu.

Afrin'e yönelik, terör örgütleri PYD/PKK ve YPG'ye karşı Zeytin Dalı Harekatı'nın 58. gününde kent merkezine girildiğini açıklandı. TSK birlikleri ve ÖSO mensupları bir kaç gündür kuşatma altına tuttuğu Afrin kentindeki sivillerin tahliye edilmesiyle, bu sabah kent merkezine girildiği ve operasyon yapıldığı bildirildi.

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) tarafından yapılan açıklamada, ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) mensuplarıyla beraber bugün sabahın erken saatlerinde terör örgütleri PYD/PKK ve YPG'nin işgali altında bulunan Afrin kent merkezine girildiği belirtildi. İlk önce Afrin'in güneydoğusundan girilmeye başlandı ve kent merkezinin 2 kilometre kadar içerisine ulaşıldı. Kent merkezinde kontrolün sağlandığı, çatışmanın devam ettiği bilgisi verildi. Türk jetlerinin terör örgütü mevzilerini bombalamaya devam ettiğini açıklandı.

TSK'dan şu açıklama yapıldı: "Türk Silahlı Kuvvetleri ve Özgür Suriye Ordusu tarafından Afrin şehir merkezi kontrol altına alınmıştır. Mayın ve el yapımı patlayıcı arama çalışmaları devam etmektedir. Şehitlerimizin ruhu şad olsun."

 

TSK ÖSO Afrin Zeytin Dalı Harekatı Terör Örgütü Terör PYD/PKK YPG Terörist
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu