Rusya ile İngiltere arasındaki siyasi kriz devam ediyor

Rusya ve İngiltere arasında geçen hafta zehirlenen Rus ajan ve kızıyla ilgili sorunlar gittikçe artıyor.

Rusya ile İngiltere arasındaki siyasi kriz devam ediyor
Rusya ile İngiltere arasındaki siyasi kriz devam ediyor Akay
Bu içerik 831 kez okundu.

Rusya ve İngiltere arasında geçen hafta zehirlenen Rus ajan ve kızıyla ilgili sorunlar gittikçe artıyor. İngiltere'nin Salisbury kentinde geçen hafta Rus ajan ve kızı zehirlenerek hayatını kaybetmişti. Olaydan sonra Moskova ve Londra arasında karşılıklı suçlamalar olmuştu.

Londro yönetiminin Rus diplomatları ülkelerinden göndereceğini açıklamasından sonra Rusya'dan misilleme gecikmedi. Moskova yönetimi 23 İngiliz diplomatı sınır dışı edeceğini ve St. Petersburg'da İngiliz Konsolosluğunun açılmasına yönelik verilen iznin iptal edileceğini belirtti.

Verilen bilgilere göre, İngiltere'nin Salisbury kentinde geçen hafta Rus ajan Sergey Skripal ve kızı Yulia'nın zehirlenerek ölmesinin ardından çıkan karşılıklı suçlamalardaki tansiyon gittikçe yükseliyor. İngiltere Başbakanı Theresa May 23 Rus diplomatın sınır dışı edileceğini açıklamıştı. Bunun üzerine Rusya Dışişleri Bakanlığı 23 İngiliz diplomatın sınır dışı edileceğini açıklayarak misilleme yaptı.


Rusya'dan diğer bir karar ise, Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un İngiltere ziyaretinin iptal edilmesi oldu. İngiltere ise Rusya'da yapılacak olan Dünya Kupası'na İngiliz parlementosundan ve kraliyet ailesinden kimsenin katılmayacağını belirtti.

Rusya İngiltere Rus Ajan Moskova Londra Siyasi Kriz Zehirlenme Sergey Skripal Misilleme
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu