Şırnak’ta Yapılan İlk Kapalı Gözyaşı Tıkanık Kanal Ameliyatı Başarıyla Sonuçlandı

Şırnak Devlet Hastanesi'nde gelen Huriye Darğin isimli vatandaşa gözyaşı kanal tıkanıklığı teşhisi konulmuştu. Şırnak’ta gerçekleşen ilk kapalı gözyaşı kanal ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Şırnak’ta Yapılan İlk Kapalı Gözyaşı Tıkanık Kanal Ameliyatı Başarıyla Sonuçlandı
Şırnak’ta Yapılan İlk Kapalı Gözyaşı Tıkanık Kanal Ameliyatı Başarıyla Sonuçlandı Büşra
Bu içerik 2226 kez okundu.

Şırnak köylerinden birinde ikamet eden Huriye Darğin isimli vatandaşa gözyaşı kanal tıkanıklığı olduğu teşhisi konularak ilaç verilip Diyarbakır’a sevk edildi. Diyarbakır’a gidemeyen Darğin’i Şırnak Devlet Hastanesi’nde bulunan göz ve kulak burun doktoru ameliyat etti. İlk kez yapılan kapalı gözyaşı kanal ameliyatı başarıyla sonuçlandı.

Sağ gözde sulanma ve çapaklanma şikayeti ile gözyaşı kanalı tıkalı teşhisi konulan Huriye Darğin'i Göz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Yusuf Gasseloğlu ile Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Çağrı Çelik ameliyat etti.

Ameliyatı anlatan Op. Dr. Gasseloğlu, "Şırnak Merkeze bağlı köyden gelen hastaya daha önce ilaç tedavisi verilmiş, ardından gözyaşı kanal tıkanıklığı olduğu söylenmiş. Ameliyat için Diyarbakır’ a sevk edilmiş. Diyarbakır'a gidemeyen hasta son olarak bize başvurdu. Huriye Değin'e göz ve burun muayenesi ile birlikte genel sağlığı açısından sakınca olmaması sebebiyle Kulak, Burun ve Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Çağrı Çelik ile birlikte kapalı teknik gözyaşı kanal ameliyatını yaptık. Ameliyat sonrası bir gün gibi kısa bir süre içinde taburculuğunu gerçekleştirdiğimiz hastanın kontrollerinde şikayetlerinin kaybolduğunu memnuniyetle ifade etmesi; bize verdiğimiz uğraşın ne kadar yerinde olduğunu göstermiştir, sevindirmiştir" sözlerine yer verdi.

 

Şırnak Devlet Hastanesi Huriye Darğin Yusuf Gasseloğlu Çağrı Çelik
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu