İran'ın Viyana Büyükelçiliği'nde görevli askere saldırı

İran'ın Viyana Büyükelçiliğinde, ismi verilmeyen bıçaklı bir saldırgan nöbetçi asker tarafından vurularak öldürüldü.

İran'ın Viyana Büyükelçiliği'nde görevli askere saldırı
İran'ın Viyana Büyükelçiliği'nde görevli askere saldırı Akay
Bu içerik 1336 kez okundu.

İran'ın Viyana Büyükelçiliğinde, ismi verilmeyen bıçaklı bir saldırgan nöbetçi asker tarafından vurularak öldürüldü. Büyükelçilik girişine gecenin ilerleyen vaktinde gelen bıçaklı saldırgan o sırada görevli askere saldırdı. Silahını kullanan asker saldırganı vurarak öldürdüğü belirtildi.

Verilen bilgilere göre, İran'ın Avusturya Viyana Büyükelçilik girişine gece ilerleyen vakitte gelen ismi verilmeyen 26 yaşındaki bir Avusturya vatandaşı, elindeki bıçakla nöbetçi askere saldırarak yaraladı. Görevli asker önce biber gazı kullanarak saldırganı durdurmaya çalıştı. Saldırı devam edince belindeki tabancayla saldırganı vurup öldürdüğü belirtildi.

Avusturya Savunma Bakanlığı olay ile ilgili açıklamalarda bulundu. Savunma Bakanlığı Sözcüsü Michael Bauer, gerçekleşen saldırının nedeninin henüz tespit edilmediği, nöbetçi askerin saldırganı durdurmak için önce biber gazı kullandığını, saldırı devam edince silahını kullanmak zorunda kaldığını belirtti. Bauer, yaralı askerin tedavisinin sürdüğü ve olay ile ilgili soruşturma başlatıklarını açıkladı.

İran Avusturya Viyana Büyükelçilik Bıçaklı Saldırı Nöbetçi Asker Biber Gazı
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu