Türk iş adamının özel jeti İran'da düştü, 11 ölü

Türkiye'ye ait özel bir jet BAE (Birleşik Arap Emirlikleri)'nden dönüş esnasında meydana gelen teknik arıza nedeniyle İran'da düştü.

Türk iş adamının özel jeti İran'da düştü, 11 ölü
Türk iş adamının özel jeti İran'da düştü, 11 ölü Akay
Bu içerik 1160 kez okundu.

Türkiye'ye ait özel bir jet BAE (Birleşik Arap Emirlikleri)'nden dönüş esnasında meydana gelen teknik arıza nedeniyle İran'da düştü. Meydana gelen uçak kazasında 2'si kadın pilot, 1'i hostes, 8'i yolcu olmak üzere 11 kişinin yaşamını yitirdiğini belirtildi. Özel jetin Başaran Holding'e ait olduğu ve iş adamı Hüseyin Başaran'ın kızı Mina Başaran ve 7 kız arkadaşının bekarlığa veda partisinden döndüğü açıklandı.

Edinilen bilgilere göre, dün Dubai'den bekarlığa veda partisinden İstanbul'a dönmekte olan Başaran Holding'e ait bir özel jet, İran'ın başkenti Tahran'ın güneydoğusundaki Çaharmahal eyaletine bağlı Durk Enar köyü yakınlarında 17.40 sıralarında teknik bir arıza sebebiyle düştü. İran kurtarma ekiplerinin uçak enkazına 21.30 sıralarında ulaştığı ve 11 kişinin cenazesinin helikopterlerle dağdan indirildiği açıklandı.

AFAD'ın olay yerine gitmesi için uçak tahsis edildiği açıklandı. İran'lı yetkililer karakutuyu bulduklarını ve en kısa sürede Türk yetkililere teslim edeceklerini açıkladı. İran'dan yapılan açıklamada, özel jetin pilotunun İran hava trafik kontrol merkeziyle temasa geçtiği, teknik arıza nedeniyle alçalma istediği ve daha sonra uçağın radardan kaybolduğunu belirtildi.

Meydana gelen korkunç kazada, iş adamı Hüseyin Başaran'ın kızı 28 yaşındaki Mina Başaran ve 7 kız arkadaşının Dubai'den bekarlığa veda partisinden döndüğü açıklandı. Uçakta kaptan pilot Beril Gebeş, ikinci pilot Melike Kuvvet, 1 hostes ve 8 yolcu bulunuyordu. Özel jette bulunan yolcuların isimleri şöyle: Mina Başaran, Liana Hananel, Zeynep Coşkun, Jasmin Baruh, Aslı İzmirli, Ayşe And, Sinem Akay ve Burcu Urfalı.

 

 

Türkiye İran Tahran Dubai BAE Özel Jet Bekarlığa Veda Partisi Teknik Arıza Uçak Kazası Başaran Holding Hüseyin Başaran Mina Başaran
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu