Yunanistan'da yasak bölgeye izinsiz giren 2 Alman gazeteciye gözaltı

Yunanistan'da Türkiye sınırı yakınlarında, yaşları 31 ve 33 olan iki Alman gazeteci izin almadan yasak bölgeye girdikleri için gözaltına alındı.

Yunanistan'da yasak bölgeye izinsiz giren 2 Alman gazeteciye gözaltı
Yunanistan'da yasak bölgeye izinsiz giren 2 Alman gazeteciye gözaltı Akay
Bu içerik 1020 kez okundu.

Yunanistan'da Türkiye sınırı yakınlarında, yaşları 31 ve 33 olan iki Alman gazeteci izin almadan yasak bölgeye girdikleri için gözaltına alındı. Alman gazetecilerin, yasak bölgede Almanya'dan geri dönen mültecileri haber yapmak için bulundukları ve bu girişimleri için izin almadıkları belirtildi.

Verilen bilgilere göre, Alman ARD televizyonu için belgesel nitelikli bir haber yapmak amacıyla, Yunanistan'daki yasak bölgeye izinsiz giren 2 Alman gazetecinin gözaltına alındığı açıklandı. Dün gerçekleşen gözaltı olayını Almanya'nın Atina Büyükelçiliği doğruladı. Alman Büyükelçiliği, 2 gazetecinin Almanya'dan dönen mültecilerle ilgili bir belgesel hazırladığını ve bunu izinsiz yaptığını belirtti. Almanya Dışişleri Bakanlığı, gözaltı olayından sonra Yunanistan'la diplomatik açıdan görüşmelerin devam ettiğini açıkladı.

Yunanistan'ın kuzeydoğusundaki yasaklı bölge, mülteciler tarafından Avrupa'ya geçiş yolu olarak kullanılıyor. Göçmenler, sınırda bulunan Evros nehri üzerinden Türkiye'den önce Yunanistan'a geçip oradan Avrupa'ya ulaşıyor.

 

Yunanistan Almanya Gazeteci Gözaltı Haber Göçmen Belgesel Yasak Bölge Sınır Avrupa
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu