Afrin'e açılan kapı Cinderes ele geçirildi

Afrin'e yönelik, terör örgütleri PYD/PKK, YPG ve IŞİD'e karşı yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda Cinderes'in kurtarıldığı açıklandı.

Afrin'e açılan kapı Cinderes ele geçirildi
Afrin'e açılan kapı Cinderes ele geçirildi Akay
Bu içerik 1738 kez okundu.

Afrin'e yönelik, terör örgütleri PYD/PKK, YPG ve IŞİD'e karşı yürütülen Zeytin Dalı Harekatı'nda Cinderes'in kurtarıldığı açıklandı. TSK ve ÖSO birliklerinin yaptığı operasyon sonucunda, Cinderes'in terör örgütlerinin elinden alındığı belirtildi. Bu sonuçla Afrin ilçesinin 6 beldesinin 5'i kurtarılmış oldu.

Verilen bilgilere göre, Raco alındıktan sonra, TSK ve ÖSO birliklerinin Cinderes'e yaptığı operasyonda beldenin tamamının teröristlerden temizlendiği açıklandı. Afrin merkezine açılan kapı olarak belirtilen Cinderes'in kurtarıldığı açıklandı.

TSK (Türk Silahlı Kuvvetleri) ile ÖSO (Özgür Suriye Ordusu) mensupları Cinderes'e taaruz gerçekleştirdi. Çıkan çatışmadan sonra terör örgütü mensuplarının Afrin'in kuzeyine doğru kaçtığı ve beldenin tamamının ele geçirildiğini açıklandı.

Cinderes'in Afrin kent merkezine açılan kapı olduğu ve 7 km.'lik mesafe kaldığı belirtildi. Bu sonuçla ilçe merkezi ile bir belde hariç tüm yerleşim yerleri kurtarılmış oldu. Yapılan açıklamada, harekattan bu yana 3055 terörist etkisiz hale getirildi.

Afrin Cinderes TSK ÖSO Zeytin Dalı Harekatı Terör Örgütleri Terör PYD/PKK YPG IŞİD
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
“Bir Deli Rüzgar” Dizisi Oyuncularının Aşkı Gerçeğe Dönüştü
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu
Bariyerlere Çarpan Otomobil Herkesi Korkuttu